Niespodzianka w ogródku Kubusia. Kubuś i Przyjaciele + CD

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7844-041-3
KKBello

„Disney English First Readers” to seria zabawnych książeczek dzięki którym twoje dziecko chętnie rozpocznie naukę języka angielskiego. Znajdzie w nich: Wesołe historyjki – po angielsku – których bohaterami są filmowi ulubieńcy dzieci: Kubuś, Miki i ich przyjaciele. Wyróżnione graficznie podstawowe angielskie słownictwo. Ciekawe i różnorodne ćwiczenia, które rozwiną wyobraźnię i pomogą...

Znajdzie w nich:
Wyróżnione graficznie podstawowe angielskie słownictwo.
Ciekawe i różnorodne ćwiczenia, które rozwiną wyobraźnię i pomogą zapamiętać wybrane słowa i zwroty.
Słowniczek angielsko-polski.
Płytę CD z historyjką po angielsku.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/

KKBello | 2012-08-27
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Już na pierwszy rzut oka poczułam coś znajomego w tej opowieści, Majeczka - moja córeczka, również to poczuła. Jak się okazało historyjka zaczerpnięta jest z książeczki pt: „ Puchatek hoduje dynię.” , którą co jakiś czas czytamy do snu. Jednak na tym podobieństwo się kończy. Wprawdzie całe opowiadanie znajduje finisz w ogródku Puchatka, w którym wyrasta piękna pomarańczowa dynia, tak jak w oryginalnej opowieści istota jednak jest zupełnie inna.
Baczną uwagę i nacisk kładzie się głównie na zwarte, krótkie zdania mające pomóc początkującemu dziecku w nauce języka. Może wydawać się to monotonne i zupełnie pozbawione płynności, kiedy tak czytamy:

„Jest czerwiec. Jest słonecznie. Kubuś idzie na spacer. Widzi Krzysia i królika. Królik sadzi nasiona w ogrodzie.”

Pamiętajmy jednak, ze dzieci tworzą krótkie zdania i zupełnie nie dałyby sobie rady, gdyby powyższy tekst został napisany w dwóch długich zdaniach. Książeczka jest bajecznie kolorowa, nasycona ilustracjami, które dziecko...

acronka | 2015-08-31
Na półkach