Pieniądze nie rosną na drzewach

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Debit
Money doesn't grow on trees
978-83-7167-848-6
biznes, finanse
figlarna24

Czy dzieciak w wieku szkolnym może oszczędzać, inwestować, zarabiać? Jasne, że TAK!Jak nie wpaść w pułapkę promocji, okazji i naciągaczy? Czy warto mieć kartę debetową? Jak liczyć własne zarobki i oszczędności? Jak sprawdzić, czy praca się opłaca?To wcale nie jest trudne - nawet najoporniejszy antybystrzak zrozumie! Jeżeli chcemy mieć PIENIĄDZE, musimy je ZAROBIĆ, a kiedy już je mamy - umieć je POMNOŻYĆ, PRZECHOWAĆ i mądrze WYDAĆ. Podpowiedzi, patenty, pomysły znajdziemy w tej książce.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: www.wydawnictwo-debit.pl

Pieniądze nie rosną na drzewach! Takim stwierdzeniem wielu rodziców kwituje niekończące się prośby dzieci: o nową lalkę, samochód, klocki, sukienkę, spodnie, komórkę, aparat, rower itd. Ręka do góry, kto z was tego nie zna? Ja na przykład, kiedy przychodzę po mojego syna do przedszkola, słyszę codzienną formułkę: mamo, co masz dla mnie? Trudno takiemu maluchowi wytłumaczyć, że mamusia nie ma pieniążków na zabawki każdego dnia. Przecież dla niego nawet małe, złote grosze to oznaka niesamowitego bogactwa. Potem jednak przychodzi wiek szkolny, dziecko chce dostawać kieszonkowe, a kiedy ono topnieje po dwóch dniach od wypłaty, zaczyna się biadolenie i naciąganie.
Czy jest sposób, aby wytłumaczyć dziecku, nastolatkowi fakt, że nasza portmonetka ma dno i że nie ma takie szansy, aby cała ciężko zarobiona przez tatusia pensja została przeznaczona na zachcianki dziecka? A może dobrym rozwiązaniem jest postawienie sprawy jasno i wprowadzenie małolata w podstawy ekonomii?
Do takich wniosków...

Amarisa | 2013-03-21
Przeczytana: 15 marca 2013

Pieniądze są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. To dzięki nim jesteśmy w stanie przetrwać. Spotykamy je dosłownie na każdym kroku. Bowiem żeby zaopatrzyć lodówkę w produkty żywnościowe, zapełnić szafę nowymi ubraniami, bądź po prostu spełniać swoje marzenia o dalekich podróżach potrzebne są nam pieniądze. Nie ma niczego za darmo, za wszystko niestety trzeba płacić. Jak je zdobyć? Jak nimi prawidłowo rozporządzać? O tym dowiemy się z praktycznego poradnika autorstwa Paula Masona.

Książka skierowana jest głównie do dzieci starszych oraz młodzieży. Jednakże i osoby dorosłe mogą wynieść nie mały pożytek z lektury tego poradnika. Zawiera on bowiem szereg przydatnych informacji z wielu dziecin związanych z pieniędzmi. Czego się zatem dowiemy? Poznamy historię pieniądza oraz bankowości. Dowiemy się, w jaki sposób można zaoszczędzić pieniądze poprzez prawidłowe sporządzanie planów finansowych i prowadzenie domowego budżetu. Zrozumiemy czym są pożyczki oraz kredyty i jakie czyhają na...

Benzyna | 2015-09-12
Przeczytana: 10 września 2015

Zainteresowałam się tą książką, ponieważ ciekawiło mnie, jak autorzy chcą wyjaśnić dziecku tytułowy problem.
Muszę powiedzieć, że nieźle im poszło!
Poradnik ten zawiera bardzo rzeczowe i praktyczne wskazówki jak oszczędzać. Ponadto rozjaśnia wiele pojęć związanych z - mówiąc bardzo ogólnie - pieniędzmi i robi to w sposób zrozumiały i prosty.
Warto podsunąć tę pozycję pociesze; w szczególności, gdy marzy jej się jakaś rzecz i nie wie jak ugryźć temat jej kupna.

figlarna24 | 2012-08-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Ponoć pieniądze szczęścia nie dają. Czy na pewno? A , gdy już je mamy, to jak niby produktywnie zarządzać, by sprawnie nasze finanse funkcjonowały? Jestem świadoma, że terminy typu: dywidendy, inflacja, czy chociażby dywersyfikacja są, tak obco brzmiące. A wielu z Was, zapewne te terminy po prosty nudzą. Wierzcie mi, mnie jako ekonomistce również te zagadnienia często świszczą w uszach.

Niestety pieniądze, to coś, co w naszym życiu codziennym jest elementem niezbędnym. Zewsząd słyszę zdania "Liczy się kasa". Jest w tym ziarno prawdy. Obecnie panuje wszech
ogarniający kryzys gospodarczy, który "zjada" nasze środki finansowe.
Dlatego tak ważne jest, by posiadać tak niezbędną umiejętność- zarządzanie własnymi pieniędzmi. Nieodzowne jest. by wiedzieć, co właściwie kryje się pod terminem "zarządzanie pieniędzmi".

I dlatego, chciałabym Wam dziś podsunąć pomysł na uzupełnienie swojej ekonomicznej wiedzy. I na pewno nie w postaci żadnego wyszukanego podręcznika akademickiego lub...

Gosia Rajchel | 2012-08-30
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Edukacja finansowa dla dzieci? To wcale nie pomyłka. Jeżeli od pierwszych klas szkoły podstawowej będziemy uczyć dzieci tego, jakie znaczenie w ich życiu ma i będzie miał pieniądz, to jest spora szansa na to, że jako dorośli będą lepiej sobie radzić z wydatkami. O tym, że pieniądze nie spadają z nieba powszechnie wiadomo. Ale jednak, nie każdy jest rekinem finansowym. Jak w tym świecie odnajdują się dzieci?

Współczesna cywilizacja bez pieniędzy w zasadzie nie istnieje. Koledzy naszych dzieci mają nowe gry, laptopy, telefony, palmtopy, czytniki e-booków, a to wszystko kosztuje. Ubrania, kosmetyki, gadżety to także rzeczy do kupienia za niemałą gotówkę. Jeżeli, drodzy rodzicie, chcemy by nasze dzieci uczyły się zarządzania nawet niewielkimi funduszami, jak kieszonkowe, musimy je nakierować na odpowiednią lekturę. Nieprzypadkowo mam przed sobą książkę z Wydawnictwa Debit, traktującą o tej materii. "Pieniądze nie rosną na drzewach" to lektura bardzo ciekawa!

Książka porusza całą...

Poloscraft | 2015-12-30