Finansowy kataklizm. Koniec wieku chciwości.

Tłumaczenie: Jakub Majmurek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mundus". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
978-83-233-2842-1
Sylwia

Potrzebujemy rzetelnego wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest kryzys finansowy i o co w nim chodzi - książka Masona wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom John Gray, „New Statesman” Finansowy kataklizm przedstawia historię gospodarczej katastrofy, która zniszczyła zachodnie banki inwestycyjne, rzuciła światową gospodarkę na kolana i podała w wątpliwość panującą od kilku dekad neoliberalną...

John Gray, „New Statesman”

Finansowy kataklizm przedstawia historię gospodarczej katastrofy, która zniszczyła zachodnie banki inwestycyjne, rzuciła światową gospodarkę na kolana i podała w wątpliwość panującą od kilku dekad neoliberalną ortodoksję.

Przedstawiając kryzys bankowy i jego konsekwencje wprost z linii frontu, dziennikarz BBC Paul Mason bada źródła pychy elit finansowych Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych i pokazuje jej konsekwencje dla codziennego życia ludzi na świecie; od fabryk Forda, poprzez Wall Street, aż do londyńskiego City.

W odpowiedzi na wyzwania, jakim nasza gospodarka musi dziś stawić czoło, Mason szkicuje projekt ściśle regulowanego przez państwo kapitalizmu, który może się wyłonić z obecnej sytuacji w przyszłości.

Paul Mason jest redaktorem informacyjnego programu BBC Newsnight specjalizującym się w gospodarce. Zajmował się sprawami dotyczącymi globalizacji i sprawiedliwości społecznej na całym świecie, bezpośrednio relacjonując to, co działo się w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Chinach. Jego książka Live Working or Die Fighting została nominowana do Nagrody dla Pierwszej Książki, przyznawanej przez dziennik „The Guardian”. Blog Paula na temat kryzysu finansowego jest dostępny pod adresem http://www.meltdownthendoftheageofgreed.com.

źródło opisu: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1298,strona,...(?)

źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1298,strona,...»