Assassin's Creed - Accipiter

Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Assassin's Creed". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sine Qua Non
komiksy
burzowekocie

Aquilus pragnie pomścić morderstwo swojego ojca.Żądza zemsty, która zaprowadzi go aż do Rzymu, będzie współgrać z poszukiwaniami zrabowanego Ankhu. W tym samym momencie w starożytnej epoce barbarzyńcy, na czele z innym asasynem, Accipiterem, przygotowują się do ataku na Lugdunum i Włochy. Postaci ze słynnej gry komputerowej Assassin's Creed, sprzedanej w ponad trzydziestu milionach egzemplarzy, zyskują nowe życie w komiksie. Scenarzysta Eric Corbeyran (Pieśń Strzyg, XIII Mystery) i rysownik Djillali Defali (Uchronies) wciągają nas w pasjonującą przygodę, przekraczającą granice czasu i nauki - przygodę całkowicie nową, która zaskoczy zarówno miłośników gier, jak i innych czytelników.

źródło opisu: Wydawnictwo Sine Qua Non, 2012.

Adrian Jeżak | 2015-01-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Fabuła coraz bardziej się rozwija. Poznajemy kolejnego bohatera, kolejnego przodka i człowieka który tak jak desmond może wracać do wspomnień brata naszego głównego bohatera z poprzedniego komiksu. Ichoc ten zatytułowany jest imieniem nowo poznanego to i tak zasadnicza większość nawiązuje do poprzedniego przodka.
Zachęcam do czytania;)
Adrian Jeżak

Angie Wu | 2012-11-16
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 11 listopada 2012

Dokładnie 17 października tego roku - za pośrednictwem Wydawnictwa Sine Qua Non - miała miejsce premiera najnowszego komiksu o przygodach trzech asasynów - Desmonda, Aquilusa i Accipitera. Miałam już okazję recenzować dwa poprzednie tomy tej serii, które naturalnie pozostawiły po sobie kilka pytań bez odpowiedzi, dlatego z przyjemnością sięgnęłam i po ten.

Desmond Miles w krótkim odstępie czasu stał się niezwykle istotnym pionkiem w grze między Zakonem Asasynów a Zakonem Templariuszy. Zyskując świadomość, że bierze udział w czymś naprawdę istotnym, Desmond bez oporów pomaga Lucy i jej ekipie, wchodząc odważnie do świata Animusa i odtwarzając kolejne wspomnienia Aquilusa, który podąża tropem Ankha. Jest to artefakt obdarzony niezwykłą mocą i zadaniem Zakonu Asasynów jest niedopuszczenie do tego, by Ankh dostał się w niepowołane ręce. Równolegle do historii Aquilusa rozgrywają się także losy Accipitera, który wraz ze swoimi ludźmi planuje inwazję, m.in. na Rzym.

Tym razem akcja...

Zielony | 2013-12-25
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Czwarta część Assassin's Creed kręci się już w czytniku mojego poczciwego X-Boxa 360, więc, dla wkręcenia się w klimat, i by przypomnieć sobie jak to dawniej w Assassynach bywało (nie jest tajemnicą, że w czwórce, w przerwach między wydarzeniami z przeszłości nie pogrywamy już niejakim Desmondem) postanowiłem nadrobić zaległości w komiksach i zabrałem się za trzecią odsłonę komiksowego Assassin's Creed.

Accipiter - bo taki podtytuł ma trzecia część komiksu Erica Corbeyrana i Djillali'ego Defali, jak łatwo się domyśleć jest kontynuacją poprzednich tomów. Scenarzysta odważnie kroczy ścieżką, którą obrał wcześniej - więc nie dostajemy kopii fabuły z gry, co mu się chwali, bo nie chciałbym czytać czegoś co już znam, a z racji tego, że komiks ma jakieś 50 stron pewnie i tak była by to wersja mocno okrojona. Ba, Éric Corbeyran, bo to on jest autorem historii wprowadził nowe postacie nie tylko do świata wykreowanego w Animusie (to już przecież było w poprzednich dwóch tomach), a...

Himitsu Korose | 2013-07-06
Przeczytana: 03 lipca 2013

W końcu udało mi się coś przewidzieć i jestem z siebie z tego powodu niezwykle zadowolona! Mianowicie - moje nadzieje odnośnie trzeciej części komiksu z serii "Assassin's Creed" okazały się właściwie i dostałam od niego dokładnie to, czego chciałam. A co za tym idzie, "Accipiter" stał się moim ulubionym tomikiem.

Assassyni coraz bardziej zbliżają się do rozwiązania zagadki, znajdują się coraz bliżej odnalezienia swojego celu, a jednocześnie mają do czynienia z jeszcze większym niebezpieczeństwem. W ciągłym biegu obserwują sesje w animusie i poznają nowe wątki, obserwują zdarzenia z różnych perspektyw. W końcu, odkrywają prawdę o Aquilusie i jego życiu.

Co najważniejsze, doczekałam się większej ilości scen z przeszłości Assassynów i nie zawiodłam się na nich. Jest walka, jest krew i brutalność - w pewnych scenach, ale tylko tych niektórych - co doskonale pasuje do charakteru tej historii. Pojawia się też wątek miłosny - mowa cały czas o przeszłym wydarzeniach - który jest dość...

michalo | 2013-12-23
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Do trzech razy sztuka? W tym wypadku - tak, gdyż trzecia część, według mnie, wypadła najlepiej ze wszystkich. Mimo, że komiks jest kontynuacją poprzedników, zaciekawił mnie w największym stopniu. Nie wiem, co jest tego przyczyną, lecz ważne, że nie zniechęciłem się. Dobrym zabiegiem okazało się to, że scenarzysta umieścił tu więcej scen "w skórze" dawnych Asasynów, niż tych mających miejsce we współczesności. Uważam, że ten komiks należy przeczytać.
Pan Defali po raz kolejny zachwycił mnie kolorami i pięknymi rysunkami. Szczególnie dobrze przedstawił sceny bitew i pojedynków. Ta część jest naprawdę dobrze zgrana, z tego powodu oceniam ją najwyżej ze wszystkich innych. Myślę, że autorzy nie zaniżą poziomu, ponieważ komiks zakończył się słowami: "Ciąg dalszy nastąpi..." Pozostało tylko czekać.

Zerr | 2012-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2012

Panowie Eric Corbeyran oraz Djillali Defali ponownie pozytywnie mnie zaskoczyli. No, może nie do końca dobrze powiedziane, bowiem zaskoczony nie byłem. Spodziewałem się bardzo dobrego komiksu i taki też trafił w moje ręce.

A więc – Desmond Miles powraca w trzecim tomie komiksu o podtytule „Accipiter”. Jednakowoż, w przeciwieństwie do poprzednich zeszytów – nie oznacza to, że Desmond będzie odkrywał przeszłość za pomocą Accipitera właśnie. Otóż nie – niespodzianka!...

Zapraszam serdecznie do przeczytania dalszej części mojej recenzji:

LEGOlas0232 | 2017-12-28
AnikBHSS | 2017-04-09