Wracaj do domu, Karmelku

Tłumaczenie: Kolaczkowska E.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Hurry Home, Candy
sans_nom

"(...) Był to zalękniony kundelek z ogonem zakręconym w trąbkę, bezdomny psina, a wyglądało na to, że i urodził się bezdomny. Krążył w ograniczonym obrębie wiejskiego terenu zaledwie kilka mil od miasta. Przywłaszczył sobie ten szmat ziemi potajemnie, ukradkowo, prawie na modłę dzikiego zwierzęcia. Domów było tu mało; gdzie domów jest mało, mało bywa i ludzi, a pies przecież bał się - bał się właśnie ludzi (...)"

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 1973 (fragment książki)

Salri | 2015-07-20

Czytałam tę książkę będąc jeszcze dzieckiem. Nie pamiętam dokładnie ile lat miałam, ale to były wczesne lata podstawówki.
Była to pierwsza poważniejsza książka, za którą się chwyciłam i, szczerze mówiąc, naprawdę do mnie trafiła. Od zawsze kochałam pieski, więc biorąc się za tę książkę nie sądziłam wtedy, że tak trudno będzie mi ją czytać. Mimo tego, że trochę popłakałam, od razu zakochałam się w tej książce.
Historia jest smutna, ale naprawdę warta przeczytania. Nie umiem napisać o niej nic więcej - zbyt wiele uczuć budzą we mnie wspomnienia z chwil, w których ją czytałam, bym była w stanie wykrzesać z siebie coś obiektywnego. Z ręką na sercu mówię jednak - czytaj, polecam!

Euphoric | 2017-07-29
Przeczytana: 04 grudnia 2001