Nie jest za późno na miłość: antologia poezji albańskiej XX wieku

Tłumaczenie: Mazllum Saneja
Seria: Meridian
Wydawnictwo: Fundacja Pogranicze
Albania, poezja
poezja

Pierwszy tak obszerny tom poezji albańskiej w języku polskim. Autorem przekładu i wyboru jest Mazllum Saneja, mieszkający w Kosowie i w Polsce poeta i tłumacz, którego Ewa Lipska nazwała „ambasadorem poezji polskiej w Albanii”. Antologię otwierają wiersze urodzonego w 1918 r. Vorea Ujko, a zamykają utwory o sześćdziesiąt lat młodszej Ledii Dushi. Wśród autorów antologii są poeci z Albanii, jak również z Kosowa, Czarnogóry, Macedonii, Włoch (tzw. Arbreszowie) i innych przyczółków albańskiej diaspory.

źródło opisu: http://pogranicze.sejny.pl

źródło okładki: http://pogranicze.sejny.pl