Talizman z błękitnego kraju

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Umina

Psychologiczna powieść współczesna, której akcja toczy się w ciągu jednego tygodnia wokół przeżyć trojga młodych ludzi.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1984

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-12-03

Jak się ma świat dziecka do świata dorosłych ? Ano ma się nijak. Z tej książki może to do końca nie wynika, ale i tak szkoda czasu na jej czytanie.

Alicja | 2012-09-26
Przeczytana: 26 września 2012

Ledwo dotarłam do końca lektury..
Książka raczej nie jest przeznaczona dla kogoś kto nie lubi dzieci, ich dziwacznych pomysłów i nie ma do nich anielskiej cierpliwości (której zaczęło mi brakować - to całe "mądre" gadanie zaczęło mnie denerwować).
Cała historia i cały świat w niej to zderzenie świata siedmiolatka z światem dorosłych. Świata, w którym wystarczy coś bardzo chcieć a to się stanie, ze światem odpowiedzialności za swe czyny i karą za nie.