Ostrze miecza. Relacja z walk i niewoli w Korei

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Edge of the Sword. The Classic Account of Warfare & Captivity in Korea
978-83-245-8744-5
Tomek

Ostrze miecza to porywająca i niezwykle plastyczna relacja z wojny koreańskiej. Autor brał udział w legendarnych już walkach nad rzeką Imjin toczonych w kwietniu 1951 roku. Była to jedna z największych akcji obronnych czasów współczesnych. Farrar-Hockley, wówczas kapitan pułku Gloucestershire, dostał się do niewoli, w której spędził dwa lata. Sześciokrotnie podejmował próby ucieczki i za każdym razem ponownie trafiał w ręce wroga. Przetrwał głód, choroby, brutalne traktowanie, tortury i próby indoktrynacji politycznej. Opowiada o wyjątkowej odwadze i harcie ducha żołnierzy, ale także o okrucieństwie, z jakim traktowano jeńców wojennych w objętej konfliktem Korei.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ZARAZA | 2014-02-09
Na półkach: 2014
Przeczytana: luty 2014

Początek trochę męczący, ale mimo to ciekawy, gdyż opisywane są bitwy natomiast potem autor własny oczami opisuje czytelników relacje z niewoli. To książka ciekawa, poruszająca, niekiedy wstrząsająca i wzruszająca. Polecam

Bartosz | 2015-06-09
Na półkach: Biografia

Świetny kawałek historii wojny w Korei okraszonej wspaniałym brytyjskim poczuciem humoru. Mimo przeciwności losu, mimo wielu problemów, krwi i umierających towarzyszy broni autor ukazuje nam całkowicie inne od naszych wyobrażeń wojny.... Czytają tę książkę momentami miałem przed oczami legendarny film "Most na rzece Kwai". Polecam.

Pyniu85 | 2013-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Poruszająca opowieść obrazująca oczami angielskiego oficera głównie czas spędzony w chińskiej niewoli. Naprawdę warto.

bzzzzy | 2013-03-28
Przeczytana: 28 marca 2013

jak już się przetrwa pierwsze 70 stron gdzie sa opisane walki to potem czyta sie juz fajnie. ale początek jest trochę męczący!!

książek: 1904
Justyna | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

Wierzę, że wielu ta książka może porwać, szczególnie zachwyconych tematyką wojska. Mnie wynudziła.

Anettet | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Książka zawiera opis wydarzeń mających miejsce w czasie wojny koreańskiej. Pokazuje sposób postępowania okupantów na pojmanych jeńcach.

moniaL | 2017-03-26
jusper | 2016-02-29