Ostrze miecza. Relacja z walk i niewoli w Korei

Anthony Farrar-Hockley Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie biografia, autobiografia, pamiętnik
The Edge of the Sword. The Classic Account of Warfare & Captivity in Korea
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-245-8744-5
Jarosław Włodarczyk
historia wojna koreańska niewola Korea

Książka jest BARDZO szczegółowa. Mam wrażenie, że aż zbyt szczegółowa, bo czasem aż ciężko się ją czyta. Na pewno opis walki do strony 75 jest tak rozbudowany, że ciężko przez niego przebrnąć. Później robi się naprawdę ciekawie. Końcówka książki znów jest uboga w akcję i opiera się głównie na szczegółowych opisach. Książka jest bardzo rzetelna i na pewno dostarcza sporo...

Na półkach: , , , , ,

Wierzę, że wielu ta książka może porwać, szczególnie zachwyconych tematyką wojska. Mnie wynudziła.

Książka zawiera opis wydarzeń mających miejsce w czasie wojny koreańskiej. Pokazuje sposób postępowania okupantów na pojmanych jeńcach.

Na półkach: , , , ,

Świetny kawałek historii wojny w Korei okraszonej wspaniałym brytyjskim poczuciem humoru. Mimo przeciwności losu, mimo wielu problemów, krwi i umierających towarzyszy broni autor ukazuje nam całkowicie inne od naszych wyobrażeń wojny.... Czytają tę książkę momentami miałem przed oczami legendarny film "Most na rzece Kwai". Polecam.

Na półkach: , , , ,

Początek trochę męczący, ale mimo to ciekawy, gdyż opisywane są bitwy natomiast potem autor własny oczami opisuje czytelników relacje z niewoli. To książka ciekawa, poruszająca, niekiedy wstrząsająca i wzruszająca. Polecam

jak już się przetrwa pierwsze 70 stron gdzie sa opisane walki to potem czyta sie juz fajnie. ale początek jest trochę męczący!!

Poruszająca opowieść obrazująca oczami angielskiego oficera głównie czas spędzony w chińskiej niewoli. Naprawdę warto.

• Historia
  • Korea