Nazywam się... Leonardo da Vinci

Wydawnictwo: Media Rodzina
Me llamo... Leonardo da Vinci
8372782032
Renesans, biografie

Leonardo, urodzony w Vinci, małym miasteczku w Toskanii, w samym sercu Włoch, był malarzem, rzeźbiarzem, inżynierem, architektem, wynalazcą, a więc wzorem człowieka Renesansu. Malarstwo i rzeźba były dziedzinami, w których szczególnie się wyróżnił. Wprowadził genialne rozwiązania w zakresie techniki światłocienia, perspektywy, ekspresji i precyzji rysunku. Mało kto wie jednak, że genialny Leonardo zajmował się także bardziej przyziemnymi sprawami - był wynalazcą młynka do pieprzu, korkociągu, a nawet ?sznureczków z ciasta?, czyli makaronu! Z zamiłowania był także kucharzem i cukiernikiem i potrafił wymyślać wspaniałe potrawy. Lektura książki Nazywam się Leonardo... uczyni jego postać nie tylko interesującą, ale i przystępną.

źródło opisu: Media Rodzina, 2006

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

polonistka88 | 2015-04-07
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

fajny pomysł na książkę dla młodzieży, w dość przyjemny sposób mogą się czegoś dowiedzieć o znanych ludziach, w tym przypadku o Leonardzie.

Aleksandra | 2013-06-01

Książka zakupiona na warszawskich Targach Książek któregoś roku. Lekkie, ciekawe, przyjemne, przybliżające postać Leo. ;)

Ada_2015 | 2017-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2017