Nazywam się... Leonardo da Vinci

Wydawnictwo: Media Rodzina
Me llamo... Leonardo da Vinci
8372782032
Renesans, biografie

Leonardo, urodzony w Vinci, małym miasteczku w Toskanii, w samym sercu Włoch, był malarzem, rzeźbiarzem, inżynierem, architektem, wynalazcą, a więc wzorem człowieka Renesansu. Malarstwo i rzeźba były dziedzinami, w których szczególnie się wyróżnił. Wprowadził genialne rozwiązania w zakresie techniki światłocienia, perspektywy, ekspresji i precyzji rysunku. Mało kto wie jednak, że genialny Leonardo zajmował się także bardziej przyziemnymi sprawami - był wynalazcą młynka do pieprzu, korkociągu, a nawet ?sznureczków z ciasta?, czyli makaronu! Z zamiłowania był także kucharzem i cukiernikiem i potrafił wymyślać wspaniałe potrawy. Lektura książki Nazywam się Leonardo... uczyni jego postać nie tylko interesującą, ale i przystępną.

źródło opisu: Media Rodzina, 2006

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

Agnieszka | 2018-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2018

Tym razem poznaliśmy wielkiego Leonardo da Vinci. Zaprezentował się z różnych stron jak na człowieka renesansu przystało. Opowiedział o nowej epoce kultury i sztuki, w której przyszło mu tworzyć, o jej głównych nurtach i zainteresowaniach człowieka tej epoki. Naświetlił wydarzenia swoich czasów, opowiedział o swoim otoczeniu, dorastaniu, opiekunach i mecenasach.

Najbardziej fascynujące były oczywiście szczegóły powstawania jego najistotniejszych dzieł. Niemniej interesujące były też uzasadnienia dotyczące ogromnego zainteresowania człowiekiem, jego budową, strukturą, złożonością, budową. Autorzy także pokazują studium człowieka, artysty i odkrywcy. Jego szerokie zainteresowania wzbudzają zazdrość i entuzjazm, jego niezłomność wyzwalaja szacunek i pokorę.

To wielki człowiek swoich czasów, który przekraczał granice wiedzy, teorii i praktyki; wychodził poza utarte ścieżki, wyświechtane teorie i nie pomocne praktyki. Mierzył się z nowym podejściem, sprawdzał, przeliczał, wprowadzał...

Sandra Jasona | 2018-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Leonardo da Vinci – renesans, rzeźbiarz, malarz, anatom, najsłynniejsze dzieła, architekt, konstruktor
Pozostałe tomy nie odbiegają od mojego zachwytu. Seria bardzo dobra, dla dzieciaków zainteresowanych historią, ale nie tylko. Myślę, że dobry początek przy omawianiu lektur, malarstwa, czy na lekcje religii/etyki.

Kasia | 2015-04-07
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

fajny pomysł na książkę dla młodzieży, w dość przyjemny sposób mogą się czegoś dowiedzieć o znanych ludziach, w tym przypadku o Leonardzie.

Aleksandra | 2013-06-01

Książka zakupiona na warszawskich Targach Książek któregoś roku. Lekkie, ciekawe, przyjemne, przybliżające postać Leo. ;)