The Punisher vol. 2 #64-70
punisher, komiksy, marvel
komiksy
Wkp

"Eurohit": Punisher tropiąc płatnego zabójcę Snakebite'a, wyrusza do Anglii. Tam trafia na Kingpina, który próbuje przejąć kontrolę nad europejskimi organizacjami przestępczymi. Dzięki temu, Frank ma okazję zwiedzić również Francję, Niemcy i Hiszpanię.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

LupusArctos | 2019-01-21
Przeczytana: 1995 rok

Wraz z numerem 3/1995 wydawany dotychczas w kolorze na 52 stronach "The Punisher" zmienił formułę. TM-Semic postanowił przekształcić go w czarno-biały dwumiesięcznik liczący ponad 100 stron. Nowy format zainaugurowała historia "Eurohit", w której Frank Castle przemierza Europę prowadząc swoją krucjatę przeciw światu przestępczemu. To wysokooktanowa rozrywka, wypełniona bijatykami i strzelaninami, gdzie akcja pędzi na złamanie karku. Nie brakuje występów wielu "znamienitych" gości (m.in. Kingpin, Tarantula, Batroc, Snakebite). Znakomite ilustracje Douga Braithwaite'a świetnie się prezentują w czarno-białej konwencji. Zdecydowanie jeden z najlepszych TM-Semicowskich "Punisherów". Lektura obowiązkowa dla wszystkich zmęczonych głupkowatymi, kiepsko narysowanymi historyjkami typu "Welcome Back, Frank".

Wkp | 2014-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXXXIX

Frank Castle kontra najwięksi europejscy przestępcy! Gdy w pościgu za mordercą Snakebite’em Punisher trafia do Europy, odkrywa wielki spisek Kingpina i zaczyna typową dla siebie akcję, prowadzącą go przez największe miasta starego kontynentu, zjednując mu nowych przyjaciół i wrogów…

Seria Punisher w Polsce to dość ciekawy przykład fakt, że TM-Semic wydawało nie tylko kolorowe komiksy o najpopularniejszych bohaterach, ale sięgało tez i po te nie z samych szczytów list przebojów. Bo trudno Puniego uznać, za mega hit. Ten album dodatkowo jest ważny dla wydań w naszym kraju, jako pierwszy tak obszerny. Niestety, to jedyne plusy, jakie mogę w nim znaleźć.

Fabuła jest miałka, nudna i często nielogiczna, co w łopatologicznie prowadzonej akcji i treści jest po prostu tragiczne. Rysunki są niezłe, klasyczne, ale nic, co zapadłoby w pamięć. Sam bohater też nie jest taki, jak być powinien. Punisher, dla mnie, to postać, jaką pokazał choćby Millar w Cyvil War....