Słownik literatury polskiej XIX wieku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Vademecum Polonisty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Matt Cobosco

Zawartość słownika jest odbiciem obecnego stanu badań nad literaturą polską XIX wieku. Czytelnik znajdzie tu hasła przedstawiające prądy i kierunki literackie, gatunki, typy i nurty literatury, pojęcia teoretyczne, a także tradycje i związki literackie oraz prądy ideowe.

źródło opisu: Ossolineum, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

sPinacz | 2017-10-02
Na półkach: Posiadam

To jedna z tych książek, o których nie można powiedzieć, że się je przeczytało - nie czyta się jej "od dechy do dechy", nie czyta się do poduszki. Korzystałam z niej przy okazji dłubania pracy licencjackiej, magisterskiej i przy pisaniu doktoratu. Doskonała również dla każdej osoby zainteresowanej literaturą XIX wieku.

Sasha | 2015-12-16
Przeczytana: 2001 rok