Zgłosuj na książki roku 2017

PHP jQuery Cookbook
978-83-246-3350-0
php, jquery
Hatezit

Język PHP jest podstawowym językiem wybieranym przez twórców stron internetowych, a jQuery - jedną z najczęściej stosowanych bibliotek w sieci. To oczywiste: obie technologie są lekkie, łatwe w użyciu i nauce, a przy tym oferują ogromne możliwości tworzenia dynamicznych witryn i interaktywnych aplikacji WWW. W dodatku razem tworzą doskonale uzupełniający się zestaw wszechstronnych narzędzi dla webmasterów. Jednak w świecie informatyki nic nie jest ani doskonałe, ani dziecinnie proste - dlatego nawet w pracy z takim tandemem możesz napotkać pewne często powtarzające się trudności, które czasem znacznie opóźniają realizację projektu. By tego uniknąć, wykorzystaj ten zbiór ponad sześćdziesięciu prostych, ale wyjątkowo skutecznych receptur i rozwiązań, niezwykle przydatnych przy tworzeniu interaktywnych aplikacji WWW.

W tej przejrzyście napisanej książce znajdziesz wybór najważniejszych zadań i problemów, a także czytelnie przygotowane instrukcje radzenia sobie z nimi. Dzięki temu będziesz mógł jeszcze szybciej i sprawniej tworzyć aplikacje WWW z wykorzystaniem PHP i jQuery, nawet jeśli jesteś początkującym programistą lub webmasterem. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się na bieżąco kontrolować dane z formularzy, tworzyć wtyczki, przeciągać elementy, tworzyć atrakcyjne menu i przyjazne formularze, korzystać z API YouTube, czy współpracować z bazą danych - wystarczy sięgnąć po właściwe rozwiązania. Znajdziesz tu również receptury buforowania żądań AJAX oraz obsługi błędów, a także kilka zaawansowanych technik wykorzystania PHP i jQuery do tworzenia bardziej rozbudowanych stron. Dowiesz się między innymi, jak obejść ograniczenia przeglądarek, takie jak żądania przesyłane między domenami, i jak wykorzystać narzędzie Firebug.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/php-i-jquery-receptury-vijay-joshi,phjqre.htm

Hatezit | 2012-05-31
Przeczytana: 21 czerwca 2012

Bardzo dobra książka, dobre przykłady:)

Abik | 2016-12-10
Przeczytana: 27 września 2013