Tsubasa 13

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tsubasa Reservoir Chronicle". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kōdansha
Tsubasa Reservoir Chronicle
978-0-345-48533-5
komiksy
angielski
PannaRoman

THIS BOOK’S A REAL TRIP! Five friends must journey through time and space to lift a curse from beautiful Princess Sakura. Their quest now leads them to a world of magic and mysterious learning. Syaoran, the princess’s young but fierce defender, is awestruck by this new world’s enormous library. But when he opens one of the books, he is suddenly whisked away to a different dimension–a rough,...

THIS BOOK’S A REAL TRIP!

Five friends must journey through time and space to lift a curse from beautiful Princess Sakura. Their quest now leads them to a world of magic and mysterious learning. Syaoran, the princess’s young but fierce defender, is awestruck by this new world’s enormous library. But when he opens one of the books, he is suddenly whisked away to a different dimension–a rough, barbaric place that resembles medieval Japan. There he witnesses the hardships faced by the family of a feudal lord, who looks surprisingly like Syaoran’s gruff companion Kurogane. Now Syaoran must figure out how he was transported . . . if he ever hopes to see Sakura again!

Chrisstofferr | 2016-11-13
Na półkach: Przeczytane, Manga