Rynek opcji walutowych w Polsce

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-88170-40-6
biznes, finanse
takisobiejac

Opcje walutowe należą do najciekawszych instrumentów na współczesnym rynku finansowym. Pozwalają na budowanie portfeli o złożonej strukturze w celach spekulacyjnych lub dla zabezpieczenia ryzyka walutowego. Autor dzieli się z Czytelnikami swoimi doświadczeniami z pracy na rynku międzybankowym opisując praktyczne metody analizy portfeli opcyjnych. Wiele aspektów poruszonych w książce nie było nigdy wcześniej publikowanych w literaturze przedmiotu.

źródło opisu: Wydawnictwo K.E. Liber, 2002

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Marcin | 2016-08-02
Przeczytana: 29 lipca 2016

Z jednej strony fachowo i profesjonalnie rozpisana, z drugiej strony niesamowicie trudna w odbiorze, zdecydowanie pozycja dla osób doświadczonych w temacie opcji, początkujące osoby będą przytłoczone szczególnie rozdziałami o strategiach opcyjnych takimi jak np. handel vegą.
Książka ma już swoje lata, stąd nieco traci na aktualności - np. ze względu na ówczesne realia autor nie zajmował się opcjami egzotycznymi, przedstawiając jedynie te najprostsze (co miało sens o tyle, że kilkanaście lat temu na raczkującym rynku opcji w Polsce te egzotyczne były dużą rzadkością).

elpresidente | 2012-12-21
qba | 2012-12-16