Wielka gramatyka języka angielskiego

Wydawnictwo: Edgard
nekofood

Wielka gramatyka języka angielskiego dla początkujących i zaawansowanych. Teoria, przykłady, ćwiczenia: - wyczerpujące i przystępne omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych - dla osób początkujących i zaawansowanych (od A1 do C1) - blisko 400 ćwiczeń sprawdzających z kluczem odpowiedzi - rozbudowane przykłady zastosowania teorii w praktyce - przygotowanie do FCE, CAE, egzaminów wstępnych...

- wyczerpujące i przystępne omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych
- dla osób początkujących i zaawansowanych (od A1 do C1)
- blisko 400 ćwiczeń sprawdzających z kluczem odpowiedzi
- rozbudowane przykłady zastosowania teorii w praktyce
- przygotowanie do FCE, CAE, egzaminów wstępnych i matury
- dodatkowo specjalne zadania podsumowujące oraz praktyczny indeks zagadnień

Wielka gramatyka języka angielskiego umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych niezbędnych do płynnego i swobodnego posługiwania się językiem angielskim. Książka przejrzyście i zrozumiale objaśnia najbardziej złożone struktury gramatyczne oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce.

Ponad 130 zagadnień obejmuje zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane tematy, m.in. wszystkie czasy gramatyczne, przedimki, przyimki, następstwo czasów, inwersję czasownika, zdania warunkowe mieszane, stronę bierną czasów perfect, zdania przydawkowe defining i non-defining. Teoretyczne objaśnienia gramatyki ilustrują liczne przykłady zastosowania reguł w praktyce.

Obszerny zestaw blisko 400 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi skutecznie utrwala wiedzę. Dodatkowe zadania podsumowujące pozwalają na samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania materiału i śledzenie postępów w nauce.

źródło opisu: Wydawnictwo Edgard, 2010

źródło okładki: www.jezykiobce.pl

Anet_Anet | 2014-03-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Angielski

Chyba najlepsza książka do nauki gramatyki w języku angielskim. Przerobiłam już kilkanaście i tylko w tej jest wszystko znakomicie uporządkowane i wytłumaczone. Dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć, jak i dla tych którzy już znają gramatykę ale muszą/chcą powtarzać, do przygotowań na egzaminy. ŚWIETNA !!
Polecałam wielu osobom, nie spotkałam się krytyką, tylko z podziękowaniem, że znaleźli przewodnika po gramatyce. Super !

paulina | 2018-01-11

Świetna dla osób rozpoczynających przygodę z angielską gramatyką, dla osób które co nieco potrafią i chcą ,,ogarnąć" wiedzę lub ją poszerzyć, ale także dla osób które chcą wiedzę powtórzyć. Brakuje kilku zagadnień z poziomu bardziej zaawansowanego. Mimo to oceniam książkę wysoko, nie tylko przez to, że mam do niej wielki sentyment po wielu wspólnie spędzonych wieczorach, ale przede wszystkim przez jej zawartość.

juliet | 2017-12-25
Karolina | 2017-08-31