7 (9 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny

Jeśli sięgnąłeś po tę książkę, zapewne chcesz nauczyć się jednego lub kilku języków obcych. Prawdopodobnie masz problemy w nauce, brakuje ci motywacji i nie wiesz, jak zabrać się za naukę. Niektóre problemy mamy praktycznie wszyscy. Może z trudnością zapamiętujesz nowe słówka, szybko zapominasz wyuczony materiał. Może boisz się mówić w języku, którego się uczysz albo trudno ci wymawiać niektóre zdania. Chciałbyś w końcu znaleźć osobę, z którą mógłbyś porozmawiać w tym języku, ale obawiasz
się, że obcokrajowiec nie zrozumie dobrze, co do niego mówisz.

Pewnie też myślisz, że potrzebujesz dużo pieniędzy, żeby dobrze opanować język obcy. A jednak możesz to robić praktycznie za darmo.

A zatem, jak uczyć się języków obcych? W tej książce znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Konrad Jerzak vel Dobosz, autor książki Sekrety poliglotów w długiej rozmowie z włoskim poliglotą Lucą Lampariello, porusza między innymi następujące tematy:

Jak rozpocząć naukę nowego języka?
Jak znaleźć motywację do nauki?
Jak uczyć się kilku języków jednocześnie?
Jak poznawać słownictwo i reguły gramatyczne?
Jak ćwiczyć wymowę, by brzmieć jak native speaker?
W książce znajdziesz mnóstwo zabawnych i inspirujących historii z życia Luki i dowiesz się, jak opanował 12 języków i co zainspirowało go do stworzenia kanału na YouTubie i zostania najbardziej rozchwytywanym coachem językowym na świecie.

Tytuły rozdziałów:

-Jak zostałem poliglotą?
-Jak uczę się języka?
-Metoda
-Jak znaleźć czas na naukę?
-Fakty i mity o nauce języków
-Nauka słówek
-Mówienie
-Słuchanie
-Gramatyka
-Czytanie i pisanie
-Jak uczyć się wielu języków jednocześnie?
-Życie poligloty

źródło opisu: http://www.sekretypoliglotow.pl/produkt/uczyc-sie-...(?)

źródło okładki: http://www.sekretypoliglotow.pl/produkt/uczyc-sie-...»

Piotr | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

Książka jest obszernym wywiadem z poliglotą pochodzącym z Włoch. Luca Lampariello mówi biegle w kilkunastu językach i na tym nie poprzestaje. W książce dowiadujemy się ciekawych faktów dotyczących jego metoda, która tak naprawdę nie jest odkrywcza. Lampariello nie daje gotowych rozwiązań, ale akcent stawia na sprawy, jakie pomogą w zapamiętywaniu i szybszym przyswajaniu języka. Z książki dowiemy się jak szybciej nauczyć się języka, gdzie znaleźć motywację, jak uczyć się kilku języków jednocześnie, czy gramatyka jest konieczna w trakcie nauki. Autor opowiada z wielkim poczuciem humoru, w jego słowach przebija się autentyczna szczerość i ochota do przekazania swoich "tajemnic" czytelnikowi. Ale tez nie ukrywa. Podstawa to systematyczność.

Kari | 2017-03-02
Przeczytana: marzec 2017

Bałam się kupić tę książkę z obawy, że to kolejna banalna książka z typowymi radami dla poliglotów. Jednak bardzo się myliłam - i dobrze! Książka zawiera wiele cennych porad, które jedynie co trzeba, to wprowadzić w życie. Wskazówki jak się uczyć języków obcych, jak ćwiczyć, porady gdzie znaleźć odpowiednie materiały do nauki, osoby, z którymi możemy ćwiczyć wymowę.. to wszystko w jednej książce. Czyta się również bardzo szybko. Książka jest napisana w formie wywiadu, a odpowiedzi są obszerne i wyczerpujące temat. Polecam każdemu miłośnikowi nauki języków obcych.

Na półkach: Przeczytane, Linguista, 2017
Przeczytana: 10 lutego 2017

Myślę, że dla czytelników, którzy nie znają np. książki "Sekrety poliglotów"to może być całkie inspiująca i pouczająca lektura. Osobiście, jako czytelniczka bloga Luki, moje oczekiwania były jednak nieco inne. Miałam nadzieję na treści inne niż prezentowane na blogu, może coś bardziej w formie lingwistycznej biografii, a nie niezliczonych rad w drugiej osobie trybu rozkazujacego, które jednak najczęściej są troche zbyt ogólnikowe. Nawet jeśli te wszystkie informacje na początku robią świetne wrażenie, to przestają aż tak imponować, gdy czyta się regularnie bloga Luki lub zna się wspomnianą książkę Konrada Jerzaka vel Dobosz.
Tematyka o której chciałam dowiedzieć się więcej (np. metoda tłumaczeniowa, albo strategie czytania, albo strategie poprawiania wymowy) podobnie jak większość tematów, są omówione dość pobieżnie, bez przykładów.
Niemniej, myślę, że warto przeczytać tą książkę, jeśli nie zna się innych pozycji tego typu.
Do mnie tutaj najbardziej przemówił aspekt motywacji i...

Pat | 2017-09-01
gagda | 2017-05-25