Dlaczego słoń ma trąbę?

Tłumaczenie: Małgorzata Kochańska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieści z Tinga Tinga". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wilga

Tinga Tinga to kraina pełna wspaniałych opowieści i niespodzianek!

Zastanawiasz się czasem, dlaczego Słoń ma trąbę? Albo czemu Małpy huśtają się na gałęziach?! I dlaczego Lew ryczy, a Żółw ma popękaną skorupę?

Wybierz się z Małpą i jej przyjaciółmi: Słoniem, Żółwiem, Bąkojadem, Hipcią i Lwem na kolorowe, pełne przygód safari i znajdź odpowiedzi na wszystkie pytania na temat krainy Tinga Tinga!

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2012

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/

angeszka | 2016-02-22
Przeczytana: 11 lutego 2016

mojej 3-latce książka bardzo się spodobała. żywe kolory, ciekawa treść.

Na półkach: Przeczytane, WILGA

Opowieści z Tinga Tinga to bajeczki bardzo dobrze znane mojemu dziecku z TV. Alicja bardzo je lubi, więc gdy tylko zobaczyła książeczkę radości nie było końca.

A na czym polega magia tej lektury? Hm... nie mam pojęcia. Wewnątrz znajdziemy bowiem krótki tekst o zwierzątkach z dżungli. W naszej jest opowiadanie o tym skąd się wzięła trąba słonia. Bo na początku jej nie było ;)

Książeczka utrzymana jest w lekkim i niezwykle zabawnym tonie. Bardzo kolorowe ilustracje ubarwiają każdą ze stron a ciekawy i bardzo pomysłowy tekst powoduje, że maluchom trudno oderwać się od tej lektury. Książka w zabawny sposób wyjaśnia dzieciaczkom bardzo proste i jednocześnie ciekawe dla naszych pociech zagadnienia. Wystarczy odrobinę wyobraźni i już wszystko jasne!

Moje dziecko uwielbia tę książeczkę. Choć tę historię mała zna już doskonale od dawna czytałyśmy tę lekturę już kilkanaście razy. Bujna wyobraźnia autorki, ciekawy temat i piękna szata graficzna przyciągają małego czytelnika i sprawiają, że...

Syl_wina | 2017-04-21
Maja | 2015-10-17