Okładka książki Tatry Zachodnie

Tatry Zachodnie

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z plecakiem po Słowacji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
typ
papier
7 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Przewodnik zawierający opisy pieszych tras turystycznych w Tatrach Zachodnich, wycinki map z przebiegiem poszczególnych tras, informację o różnicy wzniesień, charakterystykę trudności i czas potrzebny na przejście. W większości przypadków opisy są ilustrowane zdjęciami typowych krajobrazów.

źródło opisu: wstęp do książki

źródło okładki: http://www.dajamabooks.sk/index.aspx?PageType=1&Kod=222&Kateg=15

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
| 2012-05-01
Przeczytana: 2003 rok

Przewodnik IDEALNY na wędrówki z plecakiem. Testowany na sobie :)
Mały(11,5 x 16,5 cm), lekki i z podanymi BARDZO WIARYGODNYMI czasami przejść proponowanych tras(dla turysty z przeciętną kondycją oczywiście)- to jego główne zalety.
Poza tym dokładne opisy proponowanych tras, fragmenty mapy z zaznaczoną trasą, zdjęcia. Z wszystkich przewodników, z jakimi miałam do czynienia, ten nadaje się najbardziej do zabrania w plecak i wyruszenia na szlak.
Tatry Zachodnie po stronie słowackiej są jedną z najmniej skomercjalizowanych części Tatr(czyt. mniej turystów w klapkach, korków na szlakach i mniej hałasu).
I choćby już dlatego warto po nich wędrować :)

| 2013-02-03

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica