Okładka książki Tatry Zachodnie

Tatry Zachodnie

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z plecakiem po Słowacji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
typ
papier
7 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Przewodnik zawierający opisy pieszych tras turystycznych w Tatrach Zachodnich, wycinki map z przebiegiem poszczególnych tras, informację o różnicy wzniesień, charakterystykę trudności i czas potrzebny na przejście. W większości przypadków opisy są ilustrowane zdjęciami typowych krajobrazów.

źródło opisu: wstęp do książki

źródło okładki: http://www.dajamabooks.sk/index.aspx?PageType=1&Kod=222&Kateg=15

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
| 2012-05-01
Przeczytana: 2003 rok

Przewodnik IDEALNY na wędrówki z plecakiem. Testowany na sobie :)
Mały(11,5 x 16,5 cm), lekki i z podanymi BARDZO WIARYGODNYMI czasami przejść proponowanych tras(dla turysty z przeciętną kondycją oczywiście)- to jego główne zalety.
Poza tym dokładne opisy proponowanych tras, fragmenty mapy z zaznaczoną trasą, zdjęcia. Z wszystkich przewodników, z jakimi miałam do czynienia, ten nadaje się najbardziej do zabrania w plecak i wyruszenia na szlak.
Tatry Zachodnie po stronie słowackiej są jedną z najmniej skomercjalizowanych części Tatr(czyt. mniej turystów w klapkach, korków na szlakach i mniej hałasu).
I choćby już dlatego warto po nich wędrować :)

| 2013-02-03

Kalendarium literackie
  • Szczepan Twardoch
    35. rocznica
    urodzin
    Można umierać ładnie i brzydko, to jasne, tak jak można mieć dobre i złe maniery przy stole. A wy nie potraficie nawet zabić zwierzęcia, które potem jecie, zamykacie całe to zabijanie do fabryk i udajecie, że go nie ma. Co jest, wierzcie mi, wyjątkowo żałosne. Te wasze płacze, że ktoś zabił pieska,... pokaż więcej
  • Krystyna Kofta
    72. rocznica
    urodzin
    ...rozbierz się, zdejmij wszystko, zdejmij skórę, teraz chcę Twojej duszy...
  • Beverly Barton
    68. rocznica
    urodzin
    Na zawsze pozostaje w nas jakaś cząstka naszego dzieciństwa,naszej młodości. Czy tego chcesz, czy nie.
  • Donna Tartt
    51. rocznica
    urodzin
    Piękno to strach. Cokolwiek nazywamy pięknym, boimy się tego
  • Giuseppe Tomasi di Lampedusa
    118. rocznica
    urodzin
    Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko się musi zmienić.
  • Damian Dibben
    49. rocznica
    urodzin
    Dzień po dniu mozolnego wkuwania. Daty, wzory, równania... Tylko w jakim celu? Żeby zdać jakieś bezsensowne egzaminy? Żeby pójść do kolejnej, tak zwanej wyższej szkoły? Żeby zasłużyć na nagrodę w postaci równie nużącej bezbarwnej pracy i tak doczekać banalnej, nic nieznaczącej śmierci? Jeśli zależy... pokaż więcej
  • Jan Potocki
    199. rocznica
    śmierci
    Mało kto potrafi zapomnieć o samym sobie; znajdziesz samolubstwo w radach, jakich ludzie ci będą udzielać, w przysługach, jakie ci wyświadczą, w związkach, jakich pragną, i przyjaźniach, jakie zawierają. Przejęci własnym interesem, choćby najbardziej oddalonym, obojętni są na wszystko, co się ich ni... pokaż więcej
  • Anatolij Rybakow
    16. rocznica
    śmierci
    Zdobyć władzę najwyższą i nie móc jej utrzymać - oto los nieudolnych polityków, utrzymać się przy władzy jest znacznie trudniej, niż ją zdobyć.

Znajdź nas na Facebooku