Okładka książki Tatry Zachodnie

Tatry Zachodnie

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z plecakiem po Słowacji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
typ
papier
7 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Przewodnik zawierający opisy pieszych tras turystycznych w Tatrach Zachodnich, wycinki map z przebiegiem poszczególnych tras, informację o różnicy wzniesień, charakterystykę trudności i czas potrzebny na przejście. W większości przypadków opisy są ilustrowane zdjęciami typowych krajobrazów.

źródło opisu: wstęp do książki

źródło okładki: http://www.dajamabooks.sk/index.aspx?PageType=1&Kod=222&Kateg=15

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
konto_usuniete | 2012-05-01
Przeczytana: 2003 rok

Przewodnik IDEALNY na wędrówki z plecakiem. Testowany na sobie :)
Mały(11,5 x 16,5 cm), lekki i z podanymi BARDZO WIARYGODNYMI czasami przejść proponowanych tras(dla turysty z przeciętną kondycją oczywiście)- to jego główne zalety.
Poza tym dokładne opisy proponowanych tras, fragmenty mapy z zaznaczoną trasą, zdjęcia. Z wszystkich przewodników, z jakimi miałam do czynienia, ten nadaje się najbardziej do zabrania w plecak i wyruszenia na szlak.
Tatry Zachodnie po stronie słowackiej są jedną z najmniej skomercjalizowanych części Tatr(czyt. mniej turystów w klapkach, korków na szlakach i mniej hałasu).
I choćby już dlatego warto po nich wędrować :)

| 2013-02-03

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica