The Uncanny X-Men #309, X-Men #29
X-Men, Marvel
komiksy
Darth_Morrigan

"Gorzkie wspomnienia" Profesor X, po ostatnich wydarzeniach zaczyna wątpić w słuszność swojego postępowania. Gdy jest sam, to coraz częściej zaczyna wspominać swoje życie, "rozmawiając" z... Magnusem, który teraz reprezentuje jego podświadomość. Razem przeżywają ponownie życie Xaviera, rozpatrując przyczyny i skutki jego decyzji, jego nieszczęśliwe miłości, wszystkie jego pomyłki. Wreszcie...

"Gorzkie wspomnienia"

Profesor X, po ostatnich wydarzeniach zaczyna wątpić w słuszność swojego postępowania. Gdy jest sam, to coraz częściej zaczyna wspominać swoje życie, "rozmawiając" z... Magnusem, który teraz reprezentuje jego podświadomość. Razem przeżywają ponownie życie Xaviera, rozpatrując przyczyny i skutki jego decyzji, jego nieszczęśliwe miłości, wszystkie jego pomyłki. Wreszcie Charles odzyskuje wiarę w siebie, swoje postępowanie i choć nadal dręczą go wątpliwości, to teraz potrafi spojrzeć w przyszłość z choćby odrobiną optymizmu.

"Powrót do Hellfire"

Archangel dostaje zaproszenie na przyjęcie w Hellfire Club, podpisane przez Shinobiego Shawa. Po krótkim namyśle, Warren decyduje się tam udać w towarzystwie Psylocke, która dawniej też należała do tego klubu. Przy okazji postanawiają postarać się dowiedzieć czegoś o Upstarts. Na miejscu zostają porwani przez Shawa, który pragnie odtworzyć tajny krąg Hellfire Club, i proponuje Archangelowi, by został White Kingiem. Okazuje się, że ci dwaj przyjaźnili się w dzieciństwie. Oczywiście Warren odrzuca tą propozycję, a gdy Shinobi grozi Psylocke, Archangel rzuca się na swojego dawnego przyjaciela. Po krótkiej walce X-Men pokonują Shawa i uwalniają się.

źródło opisu: http://www.wak.net.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie