Avengers vs. X-Men. Part One

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/319721-wielka-...»

Wkp | 2017-12-15
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Kolejna wojna domowa
Może tytuł recenzji nie do końca oddaje istotę tego komiksu, ale trudno nie określić go tym mianem. Bo jak inaczej nazwać starcie między dwoma grupami superbohaterów, kiedy już sam event Civil War zrobił to najlepiej? Zresztą w przypadku CW i Avengers vs X-Men chodzi właściwie o to samo – wydarzenie na światową skalę sprawia, że poróżnieni podejściem do niej herosi Marvela stają przeciwko sobie nawzajem. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, rację mają obie strony konfliktu, a zarazem nie ma jej żadna z nich. Ale czy o to chodzi? Nie. Liczy się walka, starcie na wielu frontach, które niczym w Mortal Kombat zestawia ze sobą najróżniejsze postacie. Na tym jednak nie koniec, bo jednocześnie całość odmienia losy X-Menów i staje się końcem pewnej ery Marvela, zapoczątkowując linię Marvel NOW!

Całość recenzji na portalu Planeta Marvel: https://planetamarvel.net/avengers-kontra-x-men-tomy-1-3-recenzja/

Poczatek eventu, który dogłębnie wstrząśnie światem Marvela. Miałem okazję czytać w oryginalne - jest to zdecydowanie najlepsza część ze wszystkich trzech tomów. Później niestety ciekawy pomysł przeradza się w typową nawalankę bez ładu i składu. Graficznie jest dość dobrze (nie wliczając w to prac Johna Romity Juniora, ale ten osobnik nigdy nie dorówna ojcu). Szkoda również, że ze wszystkich tie-inów w tomiku znalazły się zeszyty AVX Veersus, inne były zdecydowanie ciekawsze. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą mieć pełen obraz wydarzeń, które doporowadziły do historii z "All-New X-Men", "Uncanny Avengers" czy "Uncanny X-Men" wydawanych u nas przez Egmont Polska.

Eddi | 2018-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy