Hidden

Okładka książki Hidden Sophie Jordan
Okładka książki Hidden
Sophie Jordan Wydawnictwo: HarperTeen Cykl: Ognista (tom 3) fantasy, science fiction
Ognista (tom 3)
HarperTeen
2012-09-11
2012-09-11
9780061935121
firelight vanish hidden sohie jordan dragon fire

ciekawa książka, jednak bardzo przewidywalna. Parę wątków szczerze dla mnie z d***y. Ale chciałam skończyć i dowiedzieć się jak wygląda zakończenie.

Pierwsza część mnie zaintrygowała, drugą fajnie się czytało.... a trzecia to porażka... dosłownie mnie rozczarowała- jest nudna, przewidująca i bezbarwna...
Nie chcę streszczać treści by nie był to spoiler, ale w zasadzie gdy powiem że oczekiwałam że coś jednak mnie zaskoczy i np. Jacinda wybierze Cassiana ....to bardzo się rozczarowałam...hmm ... jak już wspominałam - nuda

Trochę szkoda takiego ładnego zakończenia.... cała seria miała w sobie więcej ognia niż ta końcówka, na którą czekałam 10 lat. Pragnęłam czegoś więcej. Team Cassian

Cassian, Szary super wątek ale Jacinda już mnie nudzi i denerwuje. Ciągnące się momenty między Jace i Willem nie do wytrzymania.
Niestety udało mi się tylko przeczytać połowę, dalej nie znalazłam tłumaczenia.

Niestety udało mi się tylko przeczytać połowę, dalej nie znalazłam tłumaczenia.

Jeżeli ktoś, KTOKOLWIEK, kiedykolwiek, dowie się na temat wydania tej książki w języku polskim, znajdzie gdzieś nieoficjalne tłumaczenie lub sam się tego podejmie...

PROSZĘ przekazać mi tą wiadomość! Nie ważne czy będzie to 2,3 lata po moim napisaniu tego komentarza. Dzień czy noc - nieważne

czarnazmora2001@gmail.com

czarnazmora2001@gmail.com

Jak można zacząć jakąś serię i nie przetłumaczyć ostatniej części w której najwięcej się dzieje. SKANDAL!!
Jacinda związała się z Cassianem, "księciem" ich dumy. Ale opierała się temu jeszcze na długo przed zakochaniem się w Willu - człowieku, i co gorsza, łowcy.
Kiedy uciekła z Willem, skończyło się to katastrofą, gdyż siostra Cassiana, Miriam, została przechwycona. Obciążona poczuciem winy, Jacinda wie, że musi ją uratować, żeby wszystko naprawić. Ale żeby to zrobić, będzie musiała zaryzykować, wkraczając w głąb terytorium wroga.
Jedynym sposobem, by Jacinda mogła dotrzeć do Miriam, jest stanie się przez nią samą więźniem, choć dobrze wie, że wszystko może się wymknąć spod kontroli. Gdy dowiaduje się więcej o porywaczach, zdaje sobie sprawę, że nawet jeśli Will i Cassian wykonają swoją część planu, nie ma gwarancji, że wszyscy pozostaną przy życiu. Ale Jacinda nie mogła przewidzieć, że ucieczka będzie dopiero początkiem...
Lojalność będzie testowana, a poświęcenie dokonywane w wybuchowych sytuacjach w ostatniej części trylogii "Ognista" od Sophie Jordan.

Jakiś czas temu napisałam do wydawnictwa takie pytanie:
Czy ta książka wyjdzie w polskiej wersji i kiedy?
Dostałam odpowiedź,że nie wiadomo, możliwe że w 2014r.
Załamałam się...

Jakiś czas temu napisałam do wydawnictwa takie pytanie:
Czy ta książka wyjdzie w polskiej wersji i kiedy?
Dostałam odpowiedź,że nie wiadomo, możliwe że w 2014r.
Załamałam się...

Nie lubię zaczynać jakiejś serii, a później pozostawiać ją, ponieważ nie ma polskiego wydania kolejnej części. Dlatego zaraz po Niewidzialnej zabrałam się za Hidden po angielsku.

Nie jestem pewna czy to zasługa języka angielskiego, czy zawartych w niej wątków, ale mam wrażenie, że Hidden jest najciekawszą z trzech części. Najbardziej przepełniona szybkimi działaniami, zwrotami akcji i odrobinę bardziej zrozumiałymi decyzjami Jacindy.
Bohaterka jakby na nowo odkryła swoją odwagę i zdecydowanie w podejmowaniu decyzji. Nadal w pewnych momentach miałam ochotę nią potrząsnąć i pokazać co tak naprawdę wyrabia swoimi postanowieniami. Działo się to w szczególności w jej kontaktach z Cassianem, do którego do tej pory odczuwam największą sympatię. Zakończenie jeszcze bardziej mnie rozdrażniło. To w jaki sposób autorka zakończyła cały problem bycia-nie bycia ze sobą Jacindy i Cassiana, pozostawił we mnie głębokie rozczarowanie i niesmak.
Książka po za tym posiadała wiele momentów, które były po prostu nie na miejscu, jak chociażby przedłużające się rozmowy w momencie ucieczki przed łowcami. Rozumiem kilka gorączkowych zdań wyrzuconych w biegu, szybki plan i dalszy bieg. Jednak pozostawanie w jednym miejscu i rozwiązywanie problemów, które można później w spokoju wyjaśnić było trochę dziwne.

Hidden, podobnie jak poprzednie dwie części serii, na pewno o wiele bardziej zauroczyłyby mnie jeszcze kilka lat temu. Teraz szukając czegoś głębszego i bardziej przemyślanego, trafiłam na ciekawy i wciągający przerywnik, który tylko w pewnej części mnie rozczarował. Polecić ją bym mogła na pewno komuś młodszemu, a już na pewno fanowi Zmierzchu:)

Moim zdaniem dobrze jest wiedzieć choć trochę o czym się będzie czytać. Gdy wiem, że zapowiada się ciekawie, podnosi się mi poziom adrenaliny;)

Nie mogę się doczekać umrę jak nie bedzię za miesiąc premiery w Polsce!

Nie mogę się doczekać umrę jak nie bedzię za miesiąc premiery w Polsce!

• Czekam na polskie wydanie!
  • Czekam na polskie wydanie
  • Czekam na polskie wydanie