Misznajot Szabat z komentarzem rabina Pinchasa Kehatiego

978-83-61134-44-2
judaizm, Miszna, Szabat
religia
A--

Pełne tłumaczenie 24 rozdziałów Miszny z talmudycznego traktatu Szabat, uzupełnione znanym i cenionym rabinicznym komentarzem oraz przeszło 400 ilustracjami, które czynią wywód jeszcze jaśniejszym. Najbardziej źródłowy tekst judaizmu w zakresie Szabatu i jego praw, przedstawiony pierwszy raz po polsku w tak kompetentny a jednocześnie przejrzysty sposób. Po przestawieniu hebrajskich liter...

Po przestawieniu hebrajskich liter słowa Miszna otrzymujemy słowo neszama, czyli „dusza”. Bo Miszna jest duszą Tory Ustnej, zaś Szabat jest istotą judaizmu. Publikacja niniejsza przybliża zatem do najważniejszych żydowskich idei w ich najbardziej autentycznym kształcie.

***
red. rabin Sacha Pecaric