Dyscyplina na całe życie. Najlepszy prezent jaki możesz dać swoim dzieciom

Tłumaczenie: Monika Matykiewicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mateusza
Discipline That Lasts a Lifetime: The Best Gift You Can Give Your Kids
978-83-924003-9-4
mateuszapl

Dyscyplina to miłość wyrażona w działaniu. To doskonały prezent na całe życie, gdyż dyscyplina jest fundamentem wielu wybitnych osiągnięć. Jednak jako rodzice często się zastanawiamy, w jaki sposób skutecznie wymagać, szanując i widząc także potrzeby dziecka. Nie jesteśmy pewni skutków swego postępowania. Raymond N. Guarendi, czyli Dr. Ray, jest praktykującym psychologiem klinicznym,...

Raymond N. Guarendi, czyli Dr. Ray, jest praktykującym psychologiem klinicznym, specjalizującym się w problematyce rodzinnej oraz wychowaniu dzieci i młodzieży. Jest autorem wielu książek i artykułów w prasie fachowej, udziela się w programach telewizyjnych oraz prowadzi cykl popularnych audycji radiowych. Jego książka Jesteś lepszym rodzicem, niż Ci się wydaje (Prentice-Hall, 1985), doczekała się 25 wydań! Jego kolejna pozycja - DYSCYPLINA na całe życie – nie jest kolejną książką o teoriach wychowawczych. Jest to praktyczny przewodnik dla rodziców szukających wskazówek i metod postępowania ze swoimi dziećmi w trudnych sytuacjach.

„Żadna sfera wychowywania dziecka nie przynosi nam tyle codziennych niepewności, poczucia winy i frustracji, co dyscyplina. Pytamy czasem samych siebie: czy wymagam za wiele? Czy jestem zbyt surowy? Zbyt pobłażliwy? Kiedy powinienem dyscyplinować? Gdzie? Jak bardzo? Co, jeśli się mylę? Jak mogę sprawić, by dzieci mnie słuchały? Czy ich zachowanie jest normalne?

Dlaczego jestem tak pewny, że dyscyplina stanowi największy problem dzisiejszych rodziców? Przekonuje mnie sama liczba tych, którzy chcą o niej rozmawiać. Znaczna większość rodziców, którzy przychodzą na moje seminaria poszukuje wskazówek dotyczących dyscypliny.

Większość klientów zgłasza się do mojej poradni z powodu frustracji wywołanej tym obszarem wychowania. Nie cieszą się swoimi dziećmi tak jak tego oczekiwali, ponieważ ich dzieci są niezdyscyplinowane. Dziewięćdziesiąt procent pytań rodziców dotyczy właśnie dyscypliny - pragną wskazówki, spokoju i lepszej relacji ze swoimi dziećmi. Książka ta stanowi zbiór najczęstszych kwestii poruszanych przez rodziców na moich spotkaniach z nimi”.
Dr Ray

źródło opisu: http://mateusza.pl/guarendi/dyscyplina-na-cale-zycie.html

źródło okładki: http://mateusza.pl/guarendi/Dyscyplina.jpg

WojciechZmudzinskiSJ | 2012-07-12
Na półkach: Przeczytane, Edukacja
Przeczytana: 02 czerwca 2012

Najlepsza książka dla rodziców, jaką kiedykolwiek czytałem.

mateuszapl | 2012-04-16
Przeczytana: 08 kwietnia 2012

praktyczne porady, podane z humorem.
Książka bardzo na temat, bez dłużyzn i wodolejstwa