Utrata kontroli Jak i dlaczego tracimy zdolność samoregulacji

Wydawnictwo: Parpa
83-86103-91-4
cykuta

Na całym świecie ludzie mają problemy z kontrolowaniem swoich spraw finansowych, własnej wagi czy też emocji. Nie potrafią zapanować nad "głodem" narkotykowym, impulsami seksualnymi itp. Powszechnie uważa się, że Stany Zjednoczone są krajem szczególnie "uzależnionym od uzależnień". Właśnie tam powstały grupy terapeutyczne niosące pomoc nie tylko alkoholikom czy narkomanom, ale także uczniom walczącym z innymi uzależnieniami, poczynając od hazardu, a kończąc na czekoladzie. We wszystkich wspomnianych zaburzeniach daje się zauważyć pewien wspólny element - utrata zdolności kontrolowania. Konsekwencje zaburzeń samokontroli wykraczają poza jednostkę i dotykają całych rodzin i społeczeństw. "Utrata kontroli" to źródło informacji o ogólnych wzorcach utraty samokontroli, prezentuje rezultaty badań nad konkretnymi typami jej zaburzeń oraz omawia jej społeczne i kliniczne aspekty.

say_hello | 2014-01-06
Przeczytana: 01 maja 2014