Paryż śladami kodu Leonarda da Vinci

The Definitive Guide to the da Vinci Code
978-83-7359-441-8
Paryż, Kod Leonarda da Vinci
Nightingale

Żaden inny przewodnik nie opisuje Paryża, jednego z najpiękniejszych miast świata, w taki sposób, jak ta unikalna, bogato ilustrowana książka. Peter Caine, z wykształcenia historyk sztuki, proponuje podróż po stolicy Francji wraz z bohaterami słynnego KODU LEONARDA DA VINCI. Wszystkie kluczowe miejsca – Luwr, Hotel Ritz, Place Vendome, posiadłość Château Villette, katedra Notre Dame, pełen sekretów kościół St Sulpice i wiele innych – zostały opisane i opatrzone komentarzem. Liczne wskazówki i podpowiedzi pozwalają czytelnikowi spojrzeć na opisane po wielokroć miejsca w zupełnie nowy sposób i odetchnąć atmosferą tajemnicy. Wraz z Sophie Neveu i Robertem Langdonem poszuka klucza sklepienia i linii krwi, dowie się jak odczytać ukryte kody, uzyska wyczerpujące odpowiedzi na pytania, które frapowały go w trakcie lektury powieści. Paryż przedstawiony w przewodniku, to miasto niezwykłe – tajemnicze i niecodzienne.

źródło opisu: Albatros, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie