Paryż. Miejskie opowieści: Historia, Mity, Tajemnice. 24 trasy spacerowe.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miejskie opowieści: Historia, Mity, Tajemnice. 24 trasy spacerowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J RBA
History & Mystery: Paris. 24 walking Tours.
Paryż, przewodnik, spacerownik, Francja

Dzięki spacerom zaproponowanym w tym wyjątkowym przewodniku poznasz barwną historię, bogactwo kultury i współczesne oblicze stolicy Francji. Obejrzysz zarówno najsłynniejsze zabytki miasta, jak i ciche, zapomniane zakątki, o których istnieniu nie wiedzą nawet rodowici Paryżanie. Poznasz niepowtarzalny charakter dzielnic miasta, z których każda ma odrębną historię i tajemnice. Podążysz śladami cyganerii z Montmartre`u, świętych i grzeszników, alchemików, artystów i rycerzy. Z National Geographic odkryjesz własny, sekretny Paryż.

źródło opisu: Wydawnictwo: National Geographic, 2005.

źródło okładki: http://www.national-geographic.pl/

Gedpoz | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Pomysłowy, przystępny przewodnik po Paryżu, między znanymi wszystkim turystom miejscami i zabytkami, autor umieszcza mniej znane zakątki. Trasy są raczej krótkie i tematyczne, każda to osobna historia i inny klimat ale też spokojnie można je łączyć.
Minusem jest mała ilość ilustracji przez co czasami ciężko się zorientować we wszystkich szczegółach, do tego brakuje takiej ogólnej mapy Paryża, co jednak ułatwiło by łączenie tras i ich planowanie!

janka_agh | 2018-03-02
Na półkach: Przeczytane, Podróże