Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce! Północny wschód

Wydawnictwo: Rosikon Press
978-83-88848-72-8
Podróże Polska Mazury
Matacz

Północny wschód to region szczególny. Przede wszystkim wspaniała przyroda: jeziora na Warmii i Mazurach, urokliwa Suwalszczyzna, Podlasie z Puszczą Białowieską i przepiękną Kotliną Biebrzy. Ale także niezwykłe zabytki, świadectwo współżycia wielu kultur. Ciekawy Szlak Tatarski, z meczetami, cmentarzami i smakowitym jadłem, wiekowe cerkwie prawosławne, piękne świątynie katolickie, także synagogi i cmentarze żydowskie. Jest co zwiedzać, fotografować, przeżywać i smakować.

„Najlepsza podróżnicza książka roku” – Nagroda Bursztynowego Motyla.

Niegdyś, kiedy świat był dla Polaków zamknięty, chcieliśmy wraz z moim mężem Tonym Halikiem uchylić nań okno. Powstał wtedy cykl programów „Pieprz i wanilia”. Teraz, kiedy wszyscy możemy podróżować po całym świecie, chciałam podzielić się niezwykłymi miejscami, jakie poznałam
i często odwiedzam w Polsce. Podróżując, przełamujemy bariery, stereotypy;
w serii „Groch i kapusta” oprócz opisów i zdjęć, wiele uwagi poświęcam moim bohaterom, aby przekazać ich pasje, z nadzieją, że nie tylko zafascynują, lecz i zainspirują.
E. Dzikowska

źródło opisu: www.rosikonpress.com