Doktor Proktor i wanna czasu

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Doktor Proktor (tom 2)
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
Doktor Proktors tidsbadekar
powieść norweska
Ag2S

Doktor Proktor wyjeżdża do Paryża, by spotkać się z miłością swego życia baronówną Juliette Margarin. Jednak podczas podróży nic nie tak jak trzeba. Pewnego dnia Bulek i Lisa dostają kartkę pocztową od szalonego (no, prawie) profesora, który twierdzi, że został podstępnie uwięziony w czasie. Od tej chwili uwolnienie profesora zależy od trajkoczącego bez przerwy małego rudzielca i jego...

Pewnego dnia Bulek i Lisa dostają kartkę pocztową od szalonego (no, prawie) profesora, który twierdzi, że został podstępnie uwięziony w czasie. Od tej chwili uwolnienie profesora zależy od trajkoczącego bez przerwy małego rudzielca i jego sprytnej koleżanki.
Podczas podróży do Paryża Bulek i Lisa nie wiedzą , że są śledzeni przez przerażającą Raszplę, wielką intrygantkę i byłą asystentkę profesora. Pomimo ogromnej wyobraźni bohaterowie nie są w stanie przewidzieć co ich czeka: szalona przygoda w czasie, podczas której dwoje z nich zmieni bieg historii w zupełnie niewiarygodny sposób…

Książka równie zabawna jak pierwsza przygoda z supermocnym proszkiem pierdzioszkiem, a
galeria postaci jakby wprost wyjęta z książek mistrza klasycznej literatury dziecięcej Roalda Dahla.
Gwarantowane dużo śmiechu i świetna zabawa!

„Doktor Proktor i wanna czasu” to kontynuacja pierwszej części trylogii „Doktor Proktor i proszek pierdzioszek”. W przygotowaniu również trzecia część „Doktor Proktor i koniec świata. Być może”.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owieczka, 2012

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

laurence | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i książkami z serii o doktorze Proktorze przeznaczonej dla dzieci; spotkanie bardzo udane. Świetnie się czyta, moja 9 letnia córka nie mogła oderwać się od tej historii, a ja z przyjemnością towarzyszyłam jej podczas czytania. Prosty, ale pełen smaku język, bogate słownictwo i ciekawa historia - to wszystko sprawia, że młody czytelnik coraz chętniej czyta samodzielnie "grube książki" i jest duża szansa, że (tak jak w moim przypadku) poprosi o następne :)

Joanna | 2013-12-10
Na półkach: 2013

Świetna rozrywka również dla całkiem dorosłych, przynajmniej ja się dobrze bawiłam.

Piotr | 2015-04-06
Na półkach: Z biblioteki
Przeczytana: 30 marca 2015

Moim zdaniem ta książka mogłaby mieć również tytuł "Mydło czasu". Zaczyna się od tego, że Lisa i Bulek zostają pocztówkę napisaną wspak. Okazuje się, że trzeba ratować Doktora Protoktora i jego ukochaną Juliettę Margain. Wyruszają do Francji, do Paryża i korzystając z wanny czasu i mydła czasu wyruszają w podróż w czasie z Doktorem Proktorem.

Abee | 2013-09-04
Przeczytana: 2012 rok

Drugi tom - i moim zdaniem najlepszy w trylogii Nesbo dla dzieci. Cała ta trylogia jest o tym, że warto być sobą. Tutaj - że warto się sprzeciwiać złu i że warto mieć i realizować swoje cele. Bo jeśli się chce, to można. Inspirująca. Super.

MagdaM | 2015-07-19
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Ta książka jest drugą książką z serii o doktorze Proktorze. Książka bardzo mnie wciągnęła, czytałam ją jednym tchem. Polecam wszystkim ciekawskim dzieciom, które lubią ciekawe i zabawne lektury.

Jarosław Czub | 2017-02-07
Na półkach: Chcę w prezencie
Przeczytana: 01 lutego 2017

Nesbo'manii w moim wykonaniu ciąg dalszy, czyli kolejna książka popełniona przez Jo z serii "Doktor Proktor i..."
Wanna czasu, jeszcze lepsza niż część pierwsza, pełna smakowicie przedstawionych faktów z historii Francji i świata.A także pean na cześć miłości, wielkiej miłości wymagającej poświęceń. Szalone tempo, nieprawdopodobne wynalazki, znani już Doktor Wiktor ( to Doktor ma imię?), niesforny i sympatyczny Bulek (pierwowzór Napoleona), rozsądna Lisa. A także nowe postaci- piękna Joanna D'Arc (oryginalna) oraz Raszpla (kolejna Joanna) i wreszcie przyczyna zamieszania: Juliette Margarine. Postaci, że łyżką jeść. A zabawa po pachy.Także dla dzieci ;)

sq3c14 | 2013-09-21

W tomie drugim fabuła bardziej zawiła a wątki zawikłane. Za dużo tego dla 8 latka. Czeka na dalsze czasy...

andziorek | 2013-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2013

Kto powiedział, że książki przeznaczone dla dzieci, nie mogą zachwycić dorosłych…? Jo Nesbo – do niedawna autor powieści kryminalnych dla dorosłych, tym razem zasłynął z bestsellerowej serii dla dzieci, o tematyce przygodowo – sensacyjnej. W jej skład wchodzą:
1) „Doktor Proktor i Proszek Pierdzioszek”,
2) „Doktor Proktor i Wanna Czasu” oraz
3) „Doktor Proktor i Koniec Świata. Być może.”.
Powiem Wam w tajemnicy, że lektura tej 3- tomowej serii przysporzyła mi sporo frajdy. Czytałam kolejne części z zapartym tchem, czekając na pozytywne rozstrzygnięcia przygód głównych bohaterów.

A nie są to zwyczajni bohaterowie… W skład niezawodnej drużyny przyjaciół wchodzą – tytułowy Doktor Proktor (pomysłowy wynalazca), Bulek (rudowłosy chłopiec, o bardzo niskim wzroście, jednak o olbrzymiej pomysłowości) oraz Lisa (niezwykle sprytna młoda dama). W każdym z tomów czeka ich niezwykle niebezpieczna misja do wykonania. Będą narażać własne życie, aby tylko osiągnąć zamierzony cel.

Jak to mówią...

Kej_C | 2013-03-16

pewnie dopiero z potomkiem się za to zabierzemy... :)

gargamelka | 2014-04-17

Druga część i uśmialiśmy się bardzo.