W 200 zabaw dookoła świata!

Wydawnictwo: Jedność
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7442-859-0
geografia, poznawanie świata
Alicja

To, że dzieci na całym świecie uwielbiają się bawić, hmm... to jest jasne jak Słońce, wokół którego kręci się Ziemia! Właśnie dlatego zapraszamy Was w fascynującą podróż "W 200 zabaw dookoła świata". A oto co nas czeka: Zabawy i rymowanki z czterech stron świata! Piosenki dzieci różnych narodów i języków! Propozycje zajęć ruchowych, słownych i tanecznych! W wesołej...

A oto co nas czeka:

Zabawy i rymowanki z czterech stron świata!
Piosenki dzieci różnych narodów i języków!
Propozycje zajęć ruchowych, słownych i tanecznych!

W wesołej zabawie dzieci poznają świat!

źródło opisu: http://ksiegarnia.jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=1517

źródło okładki: http://ksiegarnia.jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=1517

Każde dziecko lubi się bawić. I nie ma znaczenia czy mieszka w Afryce, czy też na Alasce. Czy jest bogate i ma mnóstwo elektronicznych gadżetów, czy też do zabawy wystarcza mu patyk i kamyk. Zabawa dla dziecka jest tak naturalna jak oddychanie. Maluch dzięki temu nabiera pewnych umiejętności, uczy się świata.

"Dziecko w zabawie ujawnia swoje uczucia. Odgrywa ono na przykład przeżyte sytuacje, które budziły lęk i wyraża swe skryte życzenia."

W książce W 200 zabaw dookoła świata możemy dowiedzieć się, jak bawią się dzieci w rożnych rejonach na świecie. Bo to, że każde dziecko na świecie lubi się bawić, to już wiemy, ale jak? Czy ich ulubione zajęcia różnią się tak bardzo od tych, które lubią nasze maluchy? A może możemy czerpać inspiracje z ich zajęć do zabaw z naszym dzieckiem?

Ta książka odpowiada na wszystkie te pytania. Zagłębiając się w poszczególne rozdziały dowiadujemy się, jak bawią się dzieci w rożnych krajach. Czy ich rymowanki i zabawy ruchowe są inne od naszych?...