Niemieckie pancerzownice Panzerschreck i Panzerfaust

Seria: Barwa I Broń
Wydawnictwo: Fenix Editions
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Getos

Historia powstania, rozwoju i użycia bojowego niemieckich pancerzownic z okresu II wojny światowej, wzbogacona opisami konstrukcji i zasad działania, ilustrowana licznymi fotografiami, szkicami i kolorowymi planszami.

źródło opisu: Fenix Editions, 1993

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Grzesio | 2012-12-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Militaria
Przeczytana: 1993 rok

Popularna publikacja szczegółowo opisująca niemieckie pancerzownice rakietowe i bezodrzutowe II wojny światowej, tak historię ich opracowania, taktykę użycia, jak i rozwiązania konstrukcyjne oraz parametry.
Książka powiela wprawdzie pewne pokutujące w literaturze błędy, ale trzeba mieć na uwadze, że ma już swoje lata. Ogólnie jest to jednak wartościowe opracowanie dobrze prezentujące temat.