Lucyfer: Exodus

Lucifer: Exodus
lucyfer, carey, gaiman, komiks
komiksy
Mike Draven

"Tron jest pusty, a my zostaliśmy sierotami. Co się z nami stanie?" Tak płaczą zastępy anielskie opuszczone przez Boga. Dla Lucyfera Gwiazdy Zarannej zniknięcie Jahwe oznacza bardziej praktyczny problem - kwestię przetrwania, zarówno swojego własnego, jak i całego Stworzenia. Po tym jak Lucyfer ocalił ducha Elaine Belloc, odkrył, że musi bronić dziedzictwa ojca przed parą uzurpatorów. Fakt,...

"Tron jest pusty, a my zostaliśmy sierotami. Co się z nami stanie?"
Tak płaczą zastępy anielskie opuszczone przez Boga. Dla Lucyfera Gwiazdy Zarannej zniknięcie Jahwe oznacza bardziej praktyczny problem - kwestię przetrwania, zarówno swojego własnego, jak i całego Stworzenia. Po tym jak Lucyfer ocalił ducha Elaine Belloc, odkrył, że musi bronić dziedzictwa ojca przed parą uzurpatorów. Fakt, że przejęli oni moc Jahwe, czyni zadanie niezwykle trudnym - tak trudnym, że Lucyfer musi podjąć środki prewencyjne we własnym wszechświecie. Rezultatem jest nieodwołalny dekret - wszyscy nieśmiertelni muszą odejść ze światów Niosącego Światło, inaczej szybko przekonają się, co znaczy słowo "śmiertelność".
Lecz nie wszyscy zamierzają odejść bez słowa.
Lucyfer, zrodzony na kartach przełomowej serii komiksowej Neila Gaimana SANDMAN, kontynuuje swoje przygody w nominowanej do Nagrody Eisnera serii Mike'a Careya.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska, 2011

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1389.html

Mateusz Ostrowski | 2017-05-26
Na półkach: Przeczytane, 2017, Lucyfer