Sztuka liczenia. Kombinatoryka i zliczanie

Tłumaczenie: Anna Gilewska
Wydawnictwo: RBA
El arte de contar. Combinatoria y enumeración
matematyka, kombinatoryka
A--

Wiele spośród najważniejszych pytań współczesnych nauk matematycznych wymaga opanowania sztuki wyjątkowej – umiejętności liczenia. Dziedzina, która uczyniła zliczanie sztuką, nosi nazwę kombinatoryki, a dzięki tak legendarnym postaciom jak Paul Erdős stała się podstawą kilku najbardziej zaskakujących odkryć matematycznych nowego tysiąclecia. "Świat jest matematyczny" to kolekcja 40...

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka.

źródło opisu: RBA, 2012

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!