Poskromienie przypadku. Teoria prawdopodobieństwa

Wydawnictwo: RBA
Le leggerezze del caso. Teoria della probabilità
A--

Oswojenie przypadku, zredukowanie go do liczb, jest jednym z najbardziej znaczących osiągnięć ludzkiego umysłu. Tam, gdzie niegdyś istniały wyłącznie czerń i biel, bezwzględna pewność i całkowite zwątpienie, dziś mamy do czynienia z nieskończoną gamą odcieni szarości, całym wachlarzem prawdopodobieństw bardziej lub mniej sprzyjających, którego poznanie oraz analiza tworzą jedną z najbardziej fascynujących gałęzi współczesnej matematyki.

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka.

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: rp.pl