Nowy sposób widzenia świata. Geometria fraktalna

Tłumaczenie: Dorota Sokołowska
Wydawnictwo: RBA
matematyka, fraktale, geometria
A--

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka Geometria fraktalna Wiele naturalnych zjawisk przejawia...

Geometria fraktalna

Wiele naturalnych zjawisk przejawia nieregularne formy, których tradycyjna geometria nie jest w stanie wyjaśnić: gąbczastość chmur, rozgałęzienia drzew, zygzaki błyskawic… Rozwiązaniem tych problemów jest rewolucyjne pojęcie matematyczne, fraktal, nowy sposób widzenia świata, oparty na motcie „wszystko tworzy część, a część – wszystko”.

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: http://www.sklep.rp.pl/produkt/tom_11__nowy_sposob_widzenia_swiata.php

cranberry | 2015-10-18
Na półkach: Przeczytane 2012