Wąż i gołębica

7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7548-055-9
religia
autofikcja

Jest to druga część trylogii na temat duchowości mężczyzny w dzisiejszym świecie. Poprzednia część, tzn. Lew i baranek, ukazywała mężczyznę w drodze do męskości, a teraz spróbujemy przyjrzeć się kilku tematom odnoszącym się do mężczyzny już ukształtowanego i świadomego swojej męskości. Zadajemy sobie pytanie: jak się ma osobowość mężczyzny do chrześcijańskiej duchowości? O męskiej...

O męskiej osobowości wiemy coraz więcej, o duchowości chrześcijańskiej też. Jednak warto zapytać: jak te dwie sfery wzajemnie na siebie oddziałują, kiedy może rodzić się konflikt, a kiedy uzupełnienie? W ostatnich latach ukazało się wiele książek na ten temat i raczej opisują one pewne negatywne zjawiska, niż wskazują drogę. Można jednak odszukać w duchowości chrześcijańskiej i ponownie ukazać to, co wielu tzw. prawdziwym mężczyznom w ciągu 2000 lat pomagało w Kościele, a nie tylko przeszkadzało w dojrzewaniu do świętości i pełni dojrzałości osobowej. W ciągu minionych dwudziestu wieków przez ten świat przeszło wielu wspaniałych mężczyzn, którzy właśnie w Kościele odnaleźli najlepsze dla siebie środowisko wzrostu i najgłębszych odniesień.
Do książki dołączona jest płyta CD. Fragmenty publikacji czyta autor - ks. Adam Rybicki.

źródło opisu: Gaudium, 2011

źródło okładki: Gaudium

autofikcja | 2012-03-10

Udana kontynuacja pierwszej części. Czekam na trzecią część...

Arkoholik | 2016-12-30
arek8 | 2013-05-02