Ameryka. Nowy uczeń czarnoksiężnika

Tłumaczenie: Aleksandra Czwojdrak
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
The New Spirituality (obecny tytuł), America: the Sorcerer's New Apprentice (pierotny tytuł)
New Age

Esencję czarnoksięstwa stanowiły zawsze techniki kontaktu z bytami duchowymi w celu uzyskania nadprzyrodzonej wiedzy czy mocy. Zjawisko to ubrano dziś w nowoczesną terminologię psychologiczną lub homoedukacyjną, a celem ma być podłączenie się pod nieograniczony „wewnętrzny potencjał". Ta penetracja „kosmosu wewnętrznego" w poszukiwaniu sił mistycznych staje się na Zachodzie coraz powszechniejszą obsesją...
Niektórzy z psychoterapeutów ponoszący porażki na polu zmiany zachowań swoich klientów sięgają coraz głębiej do cylindra magika, by wyjąć odmienne stany śwadomości, czyli starą jak świat magię..

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza "Vocatio" 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

krystyna kalinowska | 2012-03-07

Dave Hunt i T.A.McMahon w książce ukazują nowe oblicze Okultyzmu,dzęki ,któremu można manipulować ludźmi.
Książkę czyta się bardzo dobrze w napięciu i ciekawością.

Konrad | 2016-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2016