Jak zmieniać świat. Przedsiębiorcy społeczni - wizjonerzy naszych czasów

Tłumaczenie: Lech Kalita
Wydawnictwo: AnWero
How to Change the World. Social Entrepreneurs and the Power of New Ideas
978-83-928015-2-8
biznes, finanse
Melody

Czy możliwe jest rozwiązanie problemu biedy? Czy istnieje sposób na objęcie opieką zdrowotną każdego miejsca na świecie? Czy można zapewnić wszystkim dzieciom świata dobrą edukację? Takie wizje wydają się dziś poza naszym zasięgiem - jednak historie przedstawione w tej książce pokazują, że w istocie jesteśmy w stanie zmienić świat w niemal niewyobrażalnej skali. Rzadko o nich...

Czy możliwe jest rozwiązanie problemu biedy?
Czy istnieje sposób na objęcie opieką zdrowotną każdego miejsca na świecie?
Czy można zapewnić wszystkim dzieciom świata dobrą edukację?

Takie wizje wydają się dziś poza naszym zasięgiem - jednak historie przedstawione w tej książce pokazują, że w istocie jesteśmy w stanie zmienić świat w niemal niewyobrażalnej skali. Rzadko o nich słyszymy. Większość medialnych informacji koncentruje się na aktualnych kłopotach ludzkości. Dociera do nas dużo wiadomości dotyczących korupcji, niekompetencji i przemocy, zaś stosunkowo niewiele uwagi poświęca się wysiłkom i sukcesom osób dążących do pozytywnych zmian.

źródło opisu: AnWero Wydawnictwo, 2009

ilovecrove | 2014-09-12