Słownik obrazkowy POLSKI, NIEMIECKI

Wydawnictwo: LektorKlett
Ela

Słownik obrazkowy PONS to nowoczesna publikacja słownikowa, powstała przy współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin. Na 594 stronach słowika użytkownik znajdzie ponad 3600 szczegółowych ilustracji wraz z ich opisem w języku polskim i niemieckim. Dzięki temu, osoba ucząca się języka obcego może łatwo zapamiętać nowe słownictwo niemieckie, kojarząc zapamiętany wyraz z ilustracją słownikową.

Słownik przydatny jest również w chwili, kiedy nie znamy polskiej nazwy na pewniem przedmiot lub jego część, a musimy znaleźć odpowiednią nazwę w obym języku. Wystarczy wtedy odszukać odpowiadającą przedmiotowi dziedzinę - np. technikę, żywność, anatomię, doprecyzować obszar szukanego słownictwa (np. samochód, budowa silnika), by dzięki odpowiedniej ilustracji znaleźć poszukiwane tłumaczenie słowa.

W słowniku zostało zawartych ponad 20 000 niemieckich tłumaczeń, obejmujących 17 głównych rozdziałów i 600 obszarów tematycznych.

źródło opisu: http://www.pons.pl/index.php?pid=232#wielki

źródło okładki: http://www.pons.pl/index.php?pid=232#wielki