Nałogowa miłość

Świat Książki
2011-01-01
2011-01-01
9788324720712

Kompletna, zwarta i rzeczowa pozycja. Nie ma tu tysięcy przykładów, ani lania wody, za to jest duże zagęszczenie informacji, podziały i wzorce, które pozwalają odpowiednio się zrozumieć i zdiagnozować.

Zróżnicowane strategie pomocy, pozwalające na holistyczne rozpracowanie toksycznych schematów postępowania w naszych relacjach.

Książka nie jest już w sprzedaży. Można ją znaleźć i przeczytać na oficjalnej stronie autorki pani Eugenii Herzyk Kobiece Serca. Polecam. Jest tam wiele odnośników, źródeł i zachęt do spotkań o różnej tematyce a głównie pokochania siebie. Pracuje tam swietna grupa psychologów i terapeutów pomagających wyjsc z trudnych sytuacji życiowych. Zachęcam do odwiedzenia strony Kobiece serca.

Szkoda, że nie mogę dać 11 gwiazdek. Autorka nie jedną książkę o przedmiotowej tematyce przeczytała(przekonanie to rośnie w miarę czytania),z każdej wybrała istotne elementy, do tego dołożyła własne doświadczenia i przemyślenia, i połączyła w zgrabną całość, która kobietom zagubionym w miłości może dać nie tylko dużo do myślenia, ale wiele nauczyć i być nienachalnym bodźcem do działania.
KOBIETY, CZYTAJCIE!!!
POLECAM!!!

Rewelacyjna książka dla wszystkich zagubionych w miłości kobiet (bo własnie do nich jest kierowana),ale zapewne również i dla mężczyzn. Tak naprawdę nie zdajemy sobie czasami sprawy z tego jak cienka jest linia pomiędzy prawdziwą miłością, a tą chorą, uzależniającą, sprawiającą, że jesteśmy istotami "jednonogimi" potrzebujących partnera by przeżyć. Autorka prowadzi nas przez swoje przemyślenia i wskazuje na co wato zwrócić uwagę i nad czym się zastanowić zadając sobie pytanie: Czy jestem uzależniona od miłości?

Książka w sposób bardzo czytelny opisuje proces uzależnienia, wskazuje przyczyny, a mianowicie deficyty, które posiadamy mogące wpływać na nasze uzależnienie. W końcu pokazuje jak przyznać się samej przed sobą, że jest się chorą i podpowiada jak sobie pomóc.

Najważniejsze przesłanie, którego się doszukałam to "kochaj siebie" i pamiętaj, że "jesteś wartościowa". Tak naprawdę same sobie jesteśmy najbliższymi osobami, które nie powinny nikogo potrzebować, by móc funkcjonować samodzielnie. Żyć z "dwoma nogami".

wyleczyła mnie kiedyś z złamanego serca, otworzyła oczy i wiele nauczyła. polecam

Bardzo dobre ujęcie problemu, a do tego wskazówki i rozważania:)

Bardzo dobre ujęcie problemu, a do tego wskazówki i rozważania:)

Jest to książka psychologiczna o rodzajach uzależnień od miłości. Zdecydowanie warta przeczytania dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym i nie tylko.

• Psychologia
  • Poszukiwane i bardzo chciane
  • Kobiety
  • Psyche

Dodaj cytat z książki Nałogowa miłość