Okładka książki Gorce Pana

Gorce Pana

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Toposu"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo

Kalendarium literackie
  • Licia Troisi
    34. rocznica
    urodzin
    A z pustką, którą w sobie nosisz, gdzie do tej pory zaszłaś?
  • Witold Jabłoński
    57. rocznica
    urodzin
    Śmierć jest bramą do ukojenia [...] a życie jeziorem, które topi nas w bólu.
  • Charlaine Harris
    63. rocznica
    urodzin
    O rany! - sapnęłam. - Wyglądasz dla mnie lepiej niż Happy Meal dla trzylatka.
  • Arturo Pérez-Reverte
    63. rocznica
    urodzin
    Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy - samotność,... pokaż więcej
  • Poul Anderson
    88. rocznica
    urodzin
    W świecie istnieją trzy Moce, którym nie mogą przeciwstawić się ani bogowie, ani demony, ani ludzie. Moce, których nie zwyciężą czary, których nie pokona żadna potęga: Biały Chrystus, Czas i Miłość.
  • Francis Durbridge
    102. rocznica
  • Giorgio Faletti
    64. rocznica
    urodzin
    Kiedy coś odmienia twoje życie, bardzo trudno to zamaskować.
  • Rudolf Hoss
    99. rocznica
  • Izabela Kuna
    44. rocznica
    -Ciągle bierzesz xanax?
    -No pewnie. Nawet mój kot bierze xanax.
  • J.A. Redmerski
    39. rocznica
    urodzin
    Tylko pamiętaj, by zawsze być sobą i nie bać się mówić tego, co myślisz, albo tego, by głośno marzyć.
  • Anthony Burgess
    21. rocznica
    śmierci
    Człowiek niezdolny wybierać to już nie człowiek.
  • Yukio Mishima
    44. rocznica
    śmierci
    Ponieważ moim jedynym powodem do dumy był fakt, że ludzie mnie nie rozumieją, nigdy nie czułem potrzeby, by próbować innym wytłumaczyć, co czuję. Myślałem, że los odmówił mi zdolności widzenia tego, co widzieli inni. Moja samotność rosła i przybierała z dnia na dzień, jak tucznik.
  • Antoine François Prévost d'Exiles
    251. rocznica
    śmierci
    Ogół ludzi wrażliwy jest jedynie na kilka namiętności, w których trawi się ich życie i do których sprowadza się cała ich istota. Odejmijcie im miłość i nienawiść, rozkosz i cierpienie, nadzieję i obawę, nie będą czuli nic.

Znajdź nas na Facebooku