Zdrowy start. Zaprogramuj swoje dziecko na zdrowie

Wydawnictwo: W.A.B.

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Pytania o prawidłowy rozwój maluchów spędzają sen z powiek matek i ojców: Czym i od kiedy powinno się żywić niemowlę po odstawieniu mleka? Skąd wiedzieć, że dziecko nie jest już głodne? Jak przygotować pożywne i smaczne dania? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w książce Agnieszki Górniakowskiej „Zdrowy start”....

Ten poradnik to znakomite kompendium dla rodziców. Wiele w nim wiadomości na temat tego, co należy podawać dziecku, aby w przyszłości rosło zdrowo. Znajdują się tu również informacje o tym, jak powinna odżywiać się przyszła matka, by zapewnić dobry rozwój swojego maleństwa już od pierwszych dni po jego poczęciu. Książka zawiera praktyczne wskazówki, dotyczące wprowadzania nowych produktów do diety niemowlęcia (np. kaszek, warzyw, pieczywa) oraz wiele ciekawych przepisów kulinarnych (np. na zupę z cieciorki, gryczane puree z jabłuszkiem, babeczki z kaszki manny). Każdy rozdział wzbogacony jest o zestaw rad doktora nauk żywieniowych, z których można dowiedzieć się na przykład, że gdy dziecko uczulone jest na białko jaja kurzego, warto zastąpić je przepiórczym.

To poradnik pisany przez matkę dla matek. Programowanie zdrowia poprzez odżywianie odbywa się w życiu płodowym i pierwszych 12 miesiącach po narodzeniu. Nie oznacza to jednak, że jeśli twoja pociecha ma już kilka lat to wszystko jest już stracone. Nigdy nie jest za późno na wprowadzanie zmian na lepsze. Każda zmiana, choćby niewielka, kształtuje w dziecku lepsze nawyki żywieniowe i świadomość tego, co jest dobre dla zdrowia. Wyniesiona z domu wiedza o mądrym odżywianiu i zdrowe przyzwyczajenia będą mu towarzyszyć w całym dorosłym życiu. To one w dużej mierze wpłyną na jego zdrowie i witalność w dorosłym życiu.

Paula | 2012-02-29
Na półkach: Przeczytane, Inne

Bardzo dobry poradnik, z którego wiele się dowiedziałam o zdrowym odżywianiu, szczególnie niemowląt i małych dzieci.

nantija | 2016-10-06
Przeczytana: 03 października 2016