Transgraniczne łączenie się spółek kapitałowych

Wydawnictwo: C.H. Beck
biznes, finanse

Prezentowany Komentarz zawiera kompleksowe omówienie transgranicznego łączenia się spółek z punktu widzenia prawa handlowego, prawa podatkowego i prawa pracy. zagadnienia dotyczące prawa handlowego opracowane zostały na podstawie ustawy z 25.4.2008 r. o zmianie ustawy Kodeks spółek handlowych. Aspekty prawnopodatkowe obejmują omówienie skutków podatkowych dla poszczególnych stron transakcji z perspektywy przepisów wspólnotowego, międzynarodowego i krajowego prawa podatkowego. W części dotycząc