Okładka książki Pierwszy wywiad z rodziną

Pierwszy wywiad z rodziną

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "psychologia rodziny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
wildfemale
6,67 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Publikacja wyjaśnia mechanizmy zdrowia i choroby oraz podkreśla znaczenie pierwszego kontaktu i wywiadu dla rozpoczęcia terapii.

źródło opisu: http://gwp.pl/1758,pierwszy-wywiad-z-rodzina.html

Polecamy

Opinie czytelników
wildfemale | 2011-09-01
Przeczytana: 01 września 2011

Książka o zbieraniu wywiadu przy przystępowaniu do terapii rodzinnej jest każdemu, kto pracuje z rodzinami, bardzo potrzebna. Ucieszyłam się zatem widząc taką pozycję na polskim rynku wydawniczym. Niestety, wbrew własnym oczekiwaniom nie dostałam prostego przepisu w postaci uniwersalnej listy pytań, które można zadać rodzinie. Stworzenie przepisu, który odpowiadałby wszystkim systemom rodzinnym jest oczywiście niemożliwe i niewskazane, ale tego rodzaju lista mogłaby się stać punktem wyjścia elastycznych modyfikacji. Nie tylko tego jednak mi zabrakło. Okazało się bowiem, że dobre przyswojenie treści zawartych w książce wymaga pewnego poziomu wiedzy z zakresu podejścia systemowego do psychoterapii, toteż książka ta nie bardzo się nadaje dla początkujących. Bardzo przeszkadzał mi też fakt, że opisywane interwencje terapeutyczne i interpretacje zachowań omawianego studium przypadku rodziny są utrzymane w nurcie psychodynamicznym, który z definicji jest dość dogmatyczny. Książka skorzystała...

Olka | 2014-08-24

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku