Okładka książki Pierwszy wywiad z rodziną

Pierwszy wywiad z rodziną

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "psychologia rodziny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
wildfemale
6,67 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Publikacja wyjaśnia mechanizmy zdrowia i choroby oraz podkreśla znaczenie pierwszego kontaktu i wywiadu dla rozpoczęcia terapii.

źródło opisu: http://gwp.pl/1758,pierwszy-wywiad-z-rodzina.html

Polecamy

Opinie czytelników
wildfemale | 2011-09-01
Przeczytana: 01 września 2011

Książka o zbieraniu wywiadu przy przystępowaniu do terapii rodzinnej jest każdemu, kto pracuje z rodzinami, bardzo potrzebna. Ucieszyłam się zatem widząc taką pozycję na polskim rynku wydawniczym. Niestety, wbrew własnym oczekiwaniom nie dostałam prostego przepisu w postaci uniwersalnej listy pytań, które można zadać rodzinie. Stworzenie przepisu, który odpowiadałby wszystkim systemom rodzinnym jest oczywiście niemożliwe i niewskazane, ale tego rodzaju lista mogłaby się stać punktem wyjścia elastycznych modyfikacji. Nie tylko tego jednak mi zabrakło. Okazało się bowiem, że dobre przyswojenie treści zawartych w książce wymaga pewnego poziomu wiedzy z zakresu podejścia systemowego do psychoterapii, toteż książka ta nie bardzo się nadaje dla początkujących. Bardzo przeszkadzał mi też fakt, że opisywane interwencje terapeutyczne i interpretacje zachowań omawianego studium przypadku rodziny są utrzymane w nurcie psychodynamicznym, który z definicji jest dość dogmatyczny. Książka skorzystała...

Olka | 2014-08-24
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone