Okładka książki Pierwszy wywiad z rodziną

Pierwszy wywiad z rodziną

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "psychologia rodziny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
wildfemale
6.5 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Publikacja wyjaśnia mechanizmy zdrowia i choroby oraz podkreśla znaczenie pierwszego kontaktu i wywiadu dla rozpoczęcia terapii.

źródło opisu: http://gwp.pl/1758,pierwszy-wywiad-z-rodzina.html

Polecamy

Opinie czytelników
wildfemale | 2011-09-01
Przeczytana: 01 września 2011

Książka o zbieraniu wywiadu przy przystępowaniu do terapii rodzinnej jest każdemu, kto pracuje z rodzinami, bardzo potrzebna. Ucieszyłam się zatem widząc taką pozycję na polskim rynku wydawniczym. Niestety, wbrew własnym oczekiwaniom nie dostałam prostego przepisu w postaci uniwersalnej listy pytań, które można zadać rodzinie. Stworzenie przepisu, który odpowiadałby wszystkim systemom rodzinnym jest oczywiście niemożliwe i niewskazane, ale tego rodzaju lista mogłaby się stać punktem wyjścia elastycznych modyfikacji. Nie tylko tego jednak mi zabrakło. Okazało się bowiem, że dobre przyswojenie treści zawartych w książce wymaga pewnego poziomu wiedzy z zakresu podejścia systemowego do psychoterapii, toteż książka ta nie bardzo się nadaje dla początkujących. Bardzo przeszkadzał mi też fakt, że opisywane interwencje terapeutyczne i interpretacje zachowań omawianego studium przypadku rodziny są utrzymane w nurcie psychodynamicznym, który z definicji jest dość dogmatyczny. Książka skorzystała...

Dorota | 2012-11-08

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica