Pierwszy wywiad z rodziną

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "psychologia rodziny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
wildfemale
6,67 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Publikacja wyjaśnia mechanizmy zdrowia i choroby oraz podkreśla znaczenie pierwszego kontaktu i wywiadu dla rozpoczęcia terapii.

źródło opisu: http://gwp.pl/1758,pierwszy-wywiad-z-rodzina.html

źródło okładki: http://gwp.pl/1758,pierwszy-wywiad-z-rodzina.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
wildfemale | 2011-09-01
Przeczytana: 01 września 2011

Książka o zbieraniu wywiadu przy przystępowaniu do terapii rodzinnej jest każdemu, kto pracuje z rodzinami, bardzo potrzebna. Ucieszyłam się zatem widząc taką pozycję na polskim rynku wydawniczym. Niestety, wbrew własnym oczekiwaniom nie dostałam prostego przepisu w postaci uniwersalnej listy pytań, które można zadać rodzinie. Stworzenie przepisu, który odpowiadałby wszystkim systemom rodzinnym jest oczywiście niemożliwe i niewskazane, ale tego rodzaju lista mogłaby się stać punktem wyjścia elastycznych modyfikacji. Nie tylko tego jednak mi zabrakło. Okazało się bowiem, że dobre przyswojenie treści zawartych w książce wymaga pewnego poziomu wiedzy z zakresu podejścia systemowego do psychoterapii, toteż książka ta nie bardzo się nadaje dla początkujących. Bardzo przeszkadzał mi też fakt, że opisywane interwencje terapeutyczne i interpretacje zachowań omawianego studium przypadku rodziny są utrzymane w nurcie psychodynamicznym, który z definicji jest dość dogmatyczny. Książka...

Olka | 2014-08-24

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica