Okładka książki Megatrendy. Dziesięć nowych kierunków zmieniających nasze życie

Megatrendy. Dziesięć nowych kierunków zmieniających nasze życie

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Antropos". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
typ
papier
7.4 (5 ocen i 1 opinia)

Opis książki

„Megatrendy” są kopalnią informacji z wielu dziedzin gospodarki i życia społecznego Ameryki. Jest to książka o przyszłości, napisana na podstawie analizy teraźniejszości. Jej głównym przesłaniem jest stwierdzenie, że w Stanach Zjednoczonych trwa dramatyczne przechodzenie od epoki przemysłowej do epoki postindustrialnej, nazywanej przez autora epoką informacyjną.

źródło opisu: http://www.wysylkowo.pl/produkt_info.php?pID=57032...(?)

Polecamy

Opinie czytelników
| 2013-01-14

Wróżenie z gazet

Moda na bardziej lub mniej naukowe przewidywanie przyszłości trwa na świecie od lat. Odnosi się to zarówno do spekulacji dotyczących jednej dziedziny, jak i losów świata w ogóle (np. raporty Klubu Rzymskiego). Ten trend w coraz większej obfitości dociera i do nas. Przy czym metody, jakimi posługują się liczni autorzy przepowiedni, są tak różne, jak chiromancja i rachunek prawdopodobieństwa.

The Naisbitt Group jest chyba jedyną – nie licząc wywiadowczych – organizacją posługującą się w tak szerokim zakresie metodą monitoringu prasy lokalnej w celach badawczych. Aby odkryć pierwsze jaskółki zmian w systemie społecznym Stanów Zjednoczonych, jej pracownicy od lat śledzą 6000 lokalnych gazet amerykańskich i na podstawie pojawiających się tam informacji formułują wnioski dotyczące przyszłości Ameryki. „Najpewniejszą drogą do przewidywania przyszłości jest zrozumienie teraźniejszości” – pisze Naisbitt we wstępie do „Megatrendów”. Książka powstała w 1982 roku, jej polski prz...

Rafał | 2013-10-13

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica