Lubimyczytać.pl to:
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Megatrendy. Dziesięć nowych kierunków zmieniających nasze życie

Megatrendy. Dziesięć nowych kierunków zmieniających nasze życie

Autor:
papier
Qramer
7.4 (5 ocen i 1 opinia)

Opis książki

„Megatrendy” są kopalnią informacji z wielu dziedzin gospodarki i życia społecznego Ameryki. Jest to książka o przyszłości, napisana na podstawie analizy teraźniejszości. Jej głównym przesłaniem jest stwierdzenie, że w Stanach Zjednoczonych trwa dramatyczne przechodzenie od epoki przemysłowej do epoki postindustrialnej, nazywanej przez autora epoką informacyjną.

źródło opisu: http://www.wysylkowo.pl/produkt_info.php?pID=57032...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Qramer | 2013-01-14

Wróżenie z gazet

Moda na bardziej lub mniej naukowe przewidywanie przyszłości trwa na świecie od lat. Odnosi się to zarówno do spekulacji dotyczących jednej dziedziny, jak i losów świata w ogóle (np. raporty Klubu Rzymskiego). Ten trend w coraz większej obfitości dociera i do nas. Przy czym metody, jakimi posługują się liczni autorzy przepowiedni, są tak różne, jak chiromancja i rachunek prawdopodobieństwa.

The Naisbitt Group jest chyba jedyną – nie licząc wywiadowczych – organizacją posługującą się w tak szerokim zakresie metodą monitoringu prasy lokalnej w celach badawczych. Aby odkryć pierwsze jaskółki zmian w systemie społecznym Stanów Zjednoczonych, jej pracownicy od lat śledzą 6000 lokalnych gazet amerykańskich i na podstawie pojawiających się tam informacji formułują wnioski dotyczące przyszłości Ameryki. „Najpewniejszą drogą do przewidywania przyszłości jest zrozumienie teraźniejszości” – pisze Naisbitt we wstępie do „Megatrendów”. Książka powstała w 1982 roku, jej polski prz...

Rafał | 2013-10-13

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku