Okładka książki Megatrendy. Dziesięć nowych kierunków zmieniających nasze życie

Megatrendy. Dziesięć nowych kierunków zmieniających nasze życie

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Antropos". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
typ
papier
7,4 (5 ocen i 1 opinia)

Opis książki

„Megatrendy” są kopalnią informacji z wielu dziedzin gospodarki i życia społecznego Ameryki. Jest to książka o przyszłości, napisana na podstawie analizy teraźniejszości. Jej głównym przesłaniem jest stwierdzenie, że w Stanach Zjednoczonych trwa dramatyczne przechodzenie od epoki przemysłowej do epoki postindustrialnej, nazywanej przez autora epoką informacyjną.

źródło opisu: http://www.wysylkowo.pl/produkt_info.php?pID=57032...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
| 2013-01-14

Wróżenie z gazet

Moda na bardziej lub mniej naukowe przewidywanie przyszłości trwa na świecie od lat. Odnosi się to zarówno do spekulacji dotyczących jednej dziedziny, jak i losów świata w ogóle (np. raporty Klubu Rzymskiego). Ten trend w coraz większej obfitości dociera i do nas. Przy czym metody, jakimi posługują się liczni autorzy przepowiedni, są tak różne, jak chiromancja i rachunek prawdopodobieństwa.

The Naisbitt Group jest chyba jedyną – nie licząc wywiadowczych – organizacją posługującą się w tak szerokim zakresie metodą monitoringu prasy lokalnej w celach badawczych. Aby odkryć pierwsze jaskółki zmian w systemie społecznym Stanów Zjednoczonych, jej pracownicy od lat śledzą 6000 lokalnych gazet amerykańskich i na podstawie pojawiających się tam informacji formułują wnioski dotyczące przyszłości Ameryki. „Najpewniejszą drogą do przewidywania przyszłości jest zrozumienie teraźniejszości” – pisze Naisbitt we wstępie do „Megatrendów”. Książka powstała w 1982 roku, jej polski...

Rafał | 2013-10-13

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica