Mężczyzną i kobietą stworzył ich

Tłumaczenie: Sylwia Filipowicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Homme et femme Dieu les fit
978-83-7516-234-9

Jean Vanier całym swoim życiem zaświadcza, że apel Jana Pawła II o budowanie wyobraźni miłosierdzia jest wezwaniem do odkrycia wielkiej wartości człowieka cierpiącego, niepełnosprawnego czy upośledzonego. Pokazuje, jak wiele możemy się nauczyć od naszych niepełnosprawnych umysłowo braci i jak wiele możemy zyskać. To jest prawdziwa rewolucja poglądów, pokazanie, że to nie my pomagamy im, ale tak naprawdę oni pomagają nam.

Marcin Przeciszewski
Prezes KAI

Jean Vanier, ur. w 1928 r., założyciel wspólnoty Arka i współzałożyciel – wraz z Marie-Hélène Mathieu – ruchu Wiara i Światło, jest jedną z najbarwniejszych postaci współczesnego Kościoła i niewątpliwie duchowym autorytetem naszych czasów. Nadal mieszka w pierwszej wspólnocie Arki w Trosly-Breuil we Francji. Podróżuje, wykładając antropologię i niosąc orędzie Ewangelii. Jest autorem wielu książek, z których kilka ukazało się w Polsce.

Wyd. Święty Wojciech,

źródło opisu: Wyd. Święty Wojciech, 2010