Historia astronomii

Tłumaczenie: Jarosław Włodarczyk
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
The Cambridge Concise History of Astronomy
Anvariel

Historia astronomii pod redakcją Michaela Hoskina z Uniwersytetu w Cambridge jest doskonałym nowoczesnym zarysem dziejów nauki o Wszechświecie. Obejmuje okres od pozbawionych źródeł pisanych czasów prehistorycznych (astronomia megalityczna) po drugą połowę XX wieku (z uwzględnieniem badań kosmicznych). Poza tekstem głównym, przybliżającym kolejno astronomię w różnych epokach historycznych, książka ta zawiera interesujące dodatki: szkic o starożytnej astronomii chińskiej, opis budowy i działania arabskiego astrolabium płaskiego, dzieje teleskopu w XVII wieku oraz tablice chronologiczne, jak również - w niniejszym wydaniu - rys historii astronomii w Polsce, autorstwa Jarosława Włodarczyka z Instytutu Historii Nauki PAN w Warszawie.

źródło opisu: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4070

źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4070