Samoocena autentyczna. Co ukrywamy sami przed sobą

Wydawnictwo: SWPS Academica
footprints

Samoocena autentyczna – co ukrywamy sami przed sobą Aleksandry Fili-Jankowskiej jest monografia empiryczną zawierającą sprawozdanie z kilkunastu badań przeprowadzonych przez autorkę, a dotyczących tematyki autentyczności samooceny. Obok części teoretyczno-przeglądowej, prezentującej podstawowe kwestie dotyczące samooceny i jej funkcji, opisano także problemy i kontrowersje związane z pomiarem samooceny. Autorka prezentuje również alternatywne metody pomiaru samooceny oraz wyniki badań własnych weryfikujących postawione wcześniej tezy.

Przedmiotem zainteresowania autorki są różne wersje samooceny. Na pozór wszystko o tym wiadomo. W rzeczywistości jest to dziedzina psychologii pełna niejasności, zamieszania pojęciowego, teoretycznych niespójności. Znalezienie w tym wszystkim własnej drogi i zaproponowanie nowych idei wydaje się prawie niemożliwe. Tymczasem dr Aleksandrze Fili-Jankowskiej to się udało. Przedstawiła pracę oryginalną, nowatorską, skłaniającą do myślenia, porządnie udokumentowaną wynikami badań.

źródło opisu: Wydawnictwo SWPS, 2009

źródło okładki: http://www.swps.pl/www_academica