Biały pudel

Tłumaczenie: Kazimierz Truchanowski
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Karolina

Biały pudel - to według informacji wewnątrz książki opowiadanie przeznaczone dla dzieci w wieku około 7-10 lat, jednak uważam, że dla współczesnych dzieci bardziej pasowałby przedział 10-13. Autor znany jest z tego, że w swych powieściach i opowiadaniach brał w obronę ludzi słabszych i pokrzywdzonych. Nie inaczej jest w tej pozycji: [...] W obronie ich godności pisze nowelkę pt. "Biały pudel",...

[...] W obronie ich godności pisze nowelkę pt. "Biały pudel", gdzie przeciwstawia złość, małoduszność i chciwość bogaczy - szlachetności, poświęceniu i braterstwu biedaków. [...] (cytat za: Od redakcji) Dziadek Martyn Łodyżkin, chłopiec Sierioża i pies Arto (pudel), stanowią niewielką trupę aktorską wędrującą na południu Rosji. Rozpieszczony dzieciak bardzo bogatej rodziny zapragnął mieć tego pudla, a rodzice spełniają wszelkie jego zachcianki... Książeczka ilustrowana dobrymi rycinami. Fakt, że opowiadanie dobrze wpisuje się w radziecką literaturę przedwojenną jest nie wadą lecz dużą zaletą, i stanowi kontrast dla coraz głupszych bajek współczesnych.

źródło opisu: http://allegro.pl/

źródło okładki: http://antykwariat.pl/pl/