Minerały, kamienie szlachetne, skały. Dodatkowo meteoryty

Tłumaczenie: Andrzej Kozłowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Spotkania z przyrodą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Neue Kosmos-Mineralienführer. 700 Mineralien, Edelsteine und Gesteine
978-83-7073-816-7
minerały
flora i fauna
piankolis

W przewodniku tym znajdziesz wszystko, co powinien wiedzieć kolekcjoner: ● praktyczne porady, jak uniknąć pomyłek przy rozpoznawaniu kamieni; ● niezawodny klucz do oznaczania oparty na barwie rysy, twardości i warunkach powstania minerałów i skał; ● rysunki kryształów, ponad 800 zdjęć wszystkich opisanych minerałów, kamieni szlachetnych i ozdobnych, skał oraz meteorytów; ● niezbędne...

W przewodniku tym znajdziesz wszystko, co powinien wiedzieć kolekcjoner:

● praktyczne porady, jak uniknąć pomyłek przy rozpoznawaniu kamieni;

● niezbędne wyposażenie poszukiwacza kamieni, najlepsze miejsca poszukiwań, savoir-vivre zbieracza, rady dotyczące zakupu lub wymiany okazów;

● zasady tworzenia kolekcji, najlepsze metody przechowywania okazów.

Ponadto interesujący dział o meteorytach znalezionych w różnych zakątkach Ziemi: jak je rozpoznać, czym się charakteryzują i skąd pochodzą.

źródło opisu: MULTICO Oficyna Wydawnicza, brak roku wydania

źródło okładki: www.multicobooks.pl